14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۰۷:۴۱:۳۷
کد مطلب:  HOWuctzh
آموزش و پرورش از حق خود نخواهد گذشت/بامعلم خاطی برخورد قانونی شده است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از برخورد قانونی با معلم خاطی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان قائنی کرده بود خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش٬ سید رحیم میرشاه ولد گفت: درروز چهارشنبه ششم بهمن ماه معلمی در شهرستان قاین اقدام به تنبیه بدنی ۶ دانش آموز کرده است.

 وی افزود: بنابه گفته معلم خاطی، وی به دلیل درس نخواندن وشیطنت دانش آموزان درکلاس درس مرتکب چنین عمل ناشایستی شده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش بابیان این نکته که معلمان به هیچ وجه حق تنبیه بدنی دانش آموزان راندارند٬خاطر نشان کرد: معلمان باید باشیوه های موثر درجذب دانش آموزان به محیط مدرسه و کلاس درس آشنایی داشته باشند وبنا به اقتضای موقعیت از آن ها استفاده کنند.

وی گفت:  برای معلم خاطی تشکیل پرونده داده شده و به هیات تخلفات اداری ارسال گردیده است  که پس از بررسی٬ رای صادره لازم الاجرا خواهدبود.

میرشاه ولد بیان کرد: درخصوص مدیرمدرسه نیز به دلیل آن که به طور شایسته دراین ماجرا عمل نکرده است٬  روز شنبه تصمیم گیری خواهد شد و به احتمال زیاد ایشان نیز ازسمت خود عزل می شود.

وی با اعلام این که اولیای دانش آموزان بابزرگواری از حق خود صرف نظر کرده اند٬ تاکیدکرد:علی رغم این موضوع آموزش و پرورش این ماجرا راتااحقاق حق دانش آموزان ادامه خواهد داد وباخاطی یاخاطیان برخورد قانونی خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید :