14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۰۷:۴۰:۴۲
کد مطلب:  xyKIarx7
معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش و پرورش:
پرهيز از نخبه پروري، از اولويت هاي پيش دبستاني و ابتدايي است

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر برخورداري دانش آموزان ازشرايط برابر آموزشي وتربيتي، گفت: پرهيز از نخبه پروري، ازاولويت هاي پيش دبستاني و ابتدايي است

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت آموزش ابتدايي، رضوان حكيم زاده درديدار با معاونان آموزش ابتدايي استان هاي آذربايجان شرقي، خوزستان، سيستان وبلوچستان وگلستان با بيان اين كه نگاه آموزش و پرورش به دانش آموزان بدون هيچ گونه تمايز قومي، مذهبي و نژادي است، اظهاركرد: اگر آموزش و پرورش برنامه هايش را با ملاحظات فرهنگي در سراسر كشور پيش ببرد، كارآمد تر و موفق تر خواهد بود.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش  تصريح كرد: همه دانش آموزان داراي حقوق برابرند و به رسميت شناختن تفاوت هاي فردي بخشي ازحقوق آن هاست كه اين امر، الزامات رفتاري و تغييرنگرش مديران را طلب مي كند.

وي تمركز زدايي را يكي از الزامات آموزش و پرورش عنوان كرد و افزود: همه دانش آموزان بايد از شرايط برابر آموزشي وتربيتي بهره مند شوند و پرهيز از نخبه پروري از اولويت هاي پيش دبستاني و ابتدايي است.

گفتني است؛ دراين ديدار معاونان ابتدايي استان ها، مهمترين دستاوردها و چالش هاي پيش رو در استان را در خصوص انسدادمبادي بيسوادي، راهبران آموزشي و ارتقاي كيفيت آموزشي بيان كردند.

 

به اشتراک بگذارید :