26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۹:۰۸:۱۴
کد مطلب:  fDs3Xdqy
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
دهه فجر متعلق به همه مردم ایران است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: دهه فجر جشن ملی ایرانیان است و وظیفه ماست که دستاوردهای شکوهمند آن را برای دانش آموزان تبیین کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در جلسه کمیته فرهنگیان و دانش آموزان دهه فجر گفت: دهه فجر فرصتی است تا شخصیت حضرت امام ( ره ) ، اهداف انقلاب اسلامی و همچنین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران برای دانش آموزان تشریح شود. وی با اشاره به عظمت پیروزی انقلاب اسلامی در تحولات کشورهای منطقه گفت: با به ثمر نشستن انقلاب بسیاری از آموزه های اسلامی که به فراموشی سپرده شده بود، مجدداً احیا شد و روح تازه ای به کالبد مسلمانان جهان دمیده شد. حاجتی به آمادگی آموزش و پرورش گیلان در بزرگداشت مراسم دهه فجر اشاره کرد و گفت: زنگ انقلاب در مدرسه کوثر با حضور دانش آموزان و  اولیا آنها نواخته می شود و برنامه هایی چون: یادواره شهدای فرهنگی ، جلسات هم اندیشی و گشایش نمایشگاههای فرهنگی در این ایام برگزار می شود.

اکبری سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان هم در این نشست گفت: رویکرد برنامه های  دهه فجر امسال ، دانش آموز محور است و تمام هدف ما این است که نسل نوجوان با پیام انقلاب آشنا شوند. وی با اشاره به نقش تشکل های دانش آموزی در انتقال ارزشها ، خاطرنشان کرد: باید با تشکیل کرسی های گفتگو محور  به جای سخنرانی ها، بتوانیم اهداف و دستاوردهای انقلاب را به نسل نو خاسته کشور منتقل کنیم.

به اشتراک بگذارید :