1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۲:۴۱:۲۷
کد مطلب:  hnZxExpi
امضای تفاهمنامه بین آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت

این تفاهمنامه در 5 ماده به مدت دو سال منعقد می شود که با توافق طرفین قابل تمدید است و همکاریهایی مانند: آموزش تفکیک زباله از مبدأ ، طرح شهردار مدرسه برگزاری کارگاههای سلامت و توزیع کارتن پلاست در مدارس بخشی از این برنامه هاست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در این نشست گفت: بسیاری از مسئولیتهای اجتماعی و همچنین برخی از فعالیتهای زیربنایی  شهرداری مانند: ارتقای فرهنگ ایمنی ، کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله با آموزش دانش آموزان  در مدارس نهادینه شود. وی با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدأ خاطرنشان کرد: آموزش دانش آموزان در تفکیک زباله و استفاده از قابلیت پیک نوروزی در تبیین پیامهای مربوط به حفظ محیط زیست فرصت مغتنمی است که آموزش و پرورش در اختیار شهرداری قرار می دهد. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: حق هر شهروندی، داشتن محیط سالم برای زندگی است و دانش آموزان بافراگیری آموزه های زندگی شهروندی  و انتقال آن به سایر اقشار جامعه نقش تعیین کنند ه ای در ساختن جامعه دارند. حاجتی در ادامه گفت: با مشارکت دانش آموزان در هفته منابع طبیعی به یاد 1000 شهید فرهنگی گیلان،  هزار اصله نهال  در مدارس رشت کاشته می شود. وی  پرداخت 5 درصد عوارض شهرداری ها را به آموزش و پرورش از مواردی دانست که می تواند برخی از کمبودهای مالی بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت را رفع کند.  

محمد علی ثابت قدم شهردار رشت هم در این نشست گفت:  اساس برنامه های شهرداری رشت بر پایه پیشگیری است و بسیاری از پیامهای زندگی شهری مانند: روان سازی  ترافیک ، رعایت موارد ایمنی زندگی ، بهداشت و نوع سبک زندگی را از طریق آموزش می توان در دانش آموزان نهادینه کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با  انعقاد این تفاهمنامه  بین آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت  بهینه سازی نحوه زندگی شهروندان را در کلان شهر رشت شاهد باشیم.

تفاهمنامه همکاریها بین آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت در 5 ماده تنظیم شده است که به مدت دوسال اجرا می شود و با توافق طرفین قابل تمدید است.

 آموزش تفکیک زباله از مبدأ ، معرفی اماکن گردشگری رشت، توزیع کارتن پلاست در مدارس، برگزاری کارگاههای سلامت، همکاری و مشارکت در برنامه مدیریت پسماند برخی از موارد طرح شده در این تفاهمنامه است.

به اشتراک بگذارید :