10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ ۱۳:۵۴:۲۲
کد مطلب:  Df5DDTeb
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
مشارکت مردم ، زمینه ساز موفقیت آموزش و پرورش است

دومین گردهمایی کارشناسان مشارکت های مردمی مناطق و نواحی استان در سال جاری با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره مشارکت های مردمی اداره کل مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  در ابتدای این جلسه طی سخنانی با اشاره به ضرورت ایجاد فرهنگ مشارکت در آموزش و پرورش گفت :کار تعلیم و تربیت یکی از دشوار ترین کارهاست که این کار دشوار فقط با مشارکت گسترده مردم و بهره گیری از نظرات و دیدگاه های همه صاحبان اندیشه و خرد امکان پذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به گستردگی آموزش و پرورش و نیازهای متنوع آن گفت :دولت به تنهایی نمی تواند متولی و عهده دار تربیت باشد و اساسا بدون مشارکت بخش خصوص آموزش و پرورش نه مطلوب است نه ممکن.

وی بر ضرورت بهره گیری از نظرات و دیدگاه های معلمان و دانش آموزان در اداره مدرسه اشاره کرده افزود : همفکری متولیان تعلیم و تربیت و مردم در اداره آموزش و پرورش یک اصل مهم  است ، مدرسه ای خوب اداره می شود که معلمان، اولیا و دانش آموزان در اداره آن مشارکت کنند.

تمجیدی گفت :باید احساس هویت ما را در اولیا و دبیران و دانش اموزان ایجاد کرد ،باید فضایی فراهم آورد تا همه در اداره مدرسه مشارکت کنند.

وی با اشاره به جایگاه انجمن اولیا و مربیان در اداره مدارس افزود : استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در اداره مدرسه گره گشای بسیاری از تنگناها و مشکلات است.

تمجیدی در پایان با اشاره به جایگاه شورای دانش آموزی در مدرسه گفت : مدیران مدارس شورای دانش آموزان را جدی بگیرند و در اداره مدرسه به نظرات دانش آموزان بها دهند.

به اشتراک بگذارید :