12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ ۱۳:۴۱:۲۶
کد مطلب:  pMH8gFPx
معاون آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد
پیش‌بینی شرکت 20 هزار اولیای زنجانی در آموزش‌های بخش توانمندسازی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری 20 هزار نفر از والدین دانش‌آموزان استان زنجان از آموزش‌های بخش توانمندسازی بهره‌مند شوند.

ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ارائه آموزش‌های پیشگیرانه اولیه از اولویت‌های آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به ارائه آموزش در راستای توانمندسازی والدین و کارکنان خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کارکنان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای والدین از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش در این زمینه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در این طرح آموزش در زمینه راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ،شناخت رفتارهای پرخطر کودکان و نوجوانان و شناخت عوامل مخاطره آمیز کودک و نوجوان و جوانان در معرض خطر و پرخطر خاطر نشان کرد: تغییرات رشدی کودکان در ابعاد مختلف جسمی، روانی و اجتماعی، شناخت عوامل محافظت کننده و مخاطره آمیز کودکان و نوجوانان در خانواده و مدرسه و آشنایی با سبک‌های فرزندپروری از جمله آموزش‌های این بخش است.

وی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها برای همه کارکنان و والدین دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی ارائه می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان پیش بینی کرد: در سال جاری 20 هزار نفر از والدین دانش‌آموزان استان زنجان از آموزش‌های بخش توانمندسازی بهره‌مند شوند.

تاراسی از مشارکت و همکاری خانواده‌ها از اجرای طرح همکاری خانه و مدرسه برای پیشگیری خبر داد و افزود: طرح همکاری خانه با مدرسه برنامه‌های مبتنی بر شواهد فرزندپروری و متشکل از گروه خانواده‌ها در طول هشت هفته با مشارکت داوطلبانه خانواده‌ها برای حمایت از ارتباط موثر بین والدین و فرزندان با برنامه‌های منظم و طراحی شده که بر اساس نظریات علمیه انجام می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای انعطاف‌پذیری کودکان در مقابل عوامل خطر توانمندسازی والدین برای ایفای هرچه بهتر نقش خود خواند و افزود: افزایش عوامل محافظت در مقابل افت تحصیلی، سوء مصرف مواد مخدر و الکل و سایر رفتارهای ضد اجتماعی و تقویت روابط خانوادگی و ایجاد رابطه صمیمی در بین خانواده‌ها از دیگر اهداف برگزاری این طرح است که در مقطع ابتدایی برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :