21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ ۱۰:۳۵:۰۰
کد مطلب:  oUGP9fkp
مدیر پژوهش و تولید محتوای آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی:
مازندران جزو استان های برتر در کیفیت بخشی سوادآموزی است

مدیر پژوهش و تولید محتوای آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی گفت: مازندران جزو استان های برتر در حوزه کیفیت بخشی سوادآموزی است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و  روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان مازندران؛ «احمد خاکزاد» در همایش اعتباربخشی کتب دوره سوادآموزی ویژه بانوان- تألیف و تهیه شده در کارگروه تولید محتوای سوادآموزی مازندران- که با حضور جمعی از کارشناسان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی استان و کارشناس نهضت استان خراسان شمالی برگزار شد، اظهار كرد: هدف از این گردهمایی رفع ایراد شکلی و محتوایی کتاب است و ما به دنبال بازنویسی کتب نیستیم.

مدیر پژوهش و تولید محتوای آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه به دنبال اعتباربخشی به سواد آموزشی بانوان هستیم، خاطرنشان کرد: اجرای طرح آموزشی این کتب اثربخش است که در دو استان مازندران و خراسان شمالی اجرای آموزشی خیلی خوبی برگزار شد و نشان دهنده بهبود، کارایی، پویایی آموزشی و زمینه محتوایی است.

وي بیان كرد: هر چقدر آموزش با نیازهای مخاطبان انطباق داشته باشد آموزش بهتر صورت گرفته و تمایل سوادآموزان به یادگیری بیشتر می شود.

خاکزاد با اشاره به نحوه اجرایی شدن کتب افزود: تدوین این کتب در سال 94 آغاز شده و اجرای آزمایشی آن در دو کلاس برگزار شد. در نیمه دوم 94 در دو استان مازندران و خراسان شمالی به صورت آزمایشی به اجرا درآمد و براساس این اجرای آموزشی به اعتباربخشی این کتب اقدام شد.

مدیر پژوهش و تولید محتوای آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی یادآور شد: مازندران از کمترین میزان بیسوادی در کشور برخوردار است که اگر این استان از ظرفیت های مدرسان دانشگاه ها برای عمق بخشی سوادآموزان بهره مند شود منجر به بهبود تقاضا و عرضه مطلوب تر کتب می شود.

به اشتراک بگذارید :