12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ ۱۲:۲۳:۰۴
کد مطلب:  zUAoPgcd
مدیرکل آموزش وپرورش استان درهمایش معاونین پرورشی نواحی ومناطق:
درتربیت دانش آموزان ،رابطه عاطفی همراه با تدبیرمی توانداز آسیب های اجتماعی جلوگیری کند

مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان درهمایش معاونین پرورشی نواحی ومناطق14 گانه استان، اظهار داشت:حل مشکلات آموزش وپرورش بدون کمک دیگران امکان پذیر نخواهدبود.همچنین تعددطرح ها وبرنامه های ویژه در مدارس باید به نحو مطلوب مدیریت شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی روابط عمومی آموزش وپرورش استان مرتضی تمجیدی در این همایش با اشاره به اینکه اگریک مربی همه کارها را به تنهایی انجام  دهد موفق نیست گفت: مدیری موفق است که از مشارکت دیگران استفاده کند.

وی افزود:نظرات اولیای دانش آموزان کمک مؤثری در پیشبرد کارها خواهد داشت و همکاری دیگران جدا از مفید یا غیر مفید بودن آن، یک ضرورت است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان اظهار داشت:در کشورهای پیشرفته و ثروتمند هم، آموزش وپرورش از مشارکت بخش خصوصی بهره می برد.

وی یادآورشد:بسیاری از موانع در کارهای ما از جنس باورهاست وبا نگرش مثبت و تغییر روش خیلی از کارهای تربیتی را می توان مثلادر قالب برنامه های ورزشی به افراد ارایه کردوامروزه ثابت شده کلید حل مسایل اجتماعی و روانی، ورزش است که همانا توصیه به ورزش، توصیه به معروف است.

تمجیدی درادامه اظهارداشت:مربی تربیت بدنی راحت تر می تواند روحیات و مشکلات روحی و جسمی دانش آموزان را تشخیص داده وکمک مؤثری به مدیران، معاونان و معلمان در تشخیص دانش آموزان مستعد و یا مشکل دار نماید.

مدیر کل اموزش وپرورش استان ضمن بیان این که ،ایجاد رفتارهای مثبت با تربیت غیرمستقیم است نه با سخنرانی گفت:برای ۳۰ دانش آموز با سلایق و استعدادهای مختلف ارایه یک برنامه واحد تربیتی، کار معقولی نیست.

تمجیدی تصریح کرد:در تربیت دانش آموز علاوه بر رابطه عاطفی، باید تدبیر هم بکار گرفته شود تا از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

 

وی بی انگیزگی دانش آموزان و استفاده بیش از حد از فضای مجازی را یک  معضل دانست و تاکید نمود: باید تدبیر مناسبی برای حل این قضیه اندیشیده شود.

 

این مقام مسئول گفت:تغذیه دانش آموزان باید مدنظر متولیان آموزشی قرار گیرد و کمبود نیروهای خدماتی نباید موجب غفلت از تغذیه دانش آموزان شودچراکه تغذیه دانش آموزان یکی از حقوق اساسی دانش آموزان است.

مدیر کل دستگاه تعلیم وتربیت استان دراین خصوص تاکید کردکه باید از ظرفیت انجمن مهرانه زنجان در تغذیه سالم دانش آموزان بهره لازم به کار گرفته شود.

به اشتراک بگذارید :