27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ ۱۱:۴۷:۱۲
کد مطلب:  qNc6ut1n
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
کشف و شکوفایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان ضامن پیشرفت ورزش کشورمان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: اگر استعدادیابی ورزشی دانش آموزان از مجاری درست آن توسط آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان انجام شود، ورزش کشور از پشتوانه های ارزشمندی برخوردار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: در سند تحول بنیادین بر استعدادیابی دانش آموزان و شکوفایی آنها تأکید شده است و در سنین 8 تا 15 سالگی بسیاری از قابلیتهای دانش آموزان قابل پرورش است. وی به وجود استعدادهای ورزشی برتر در آموزش و پرورش گیلان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: درخشش چهره هایی مانند: مبینا نژاد که به عنوان ستاره مسابقات تکواندوی جهان شناخته شد، حاکی از این است که با مشارکت خانواده ها می توان استعدادهای ورزش را کشف و به منصه ظهور رساند. حاجتی با توجه به همکاری نزدیک آموزش و پرورش گیلان و اداره کل ورزش و جوانان،  افزود: با هدف پشتوانه سازی ورزشی و شناخت آینده سازان ورزشی 77 مجوز مرکز  استعدادیابی مدارس در 20 رشته ورزشی در گیلان صادر شده است.

مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان هم در این نشست ، گفت: جشنواره استعدادیابی به منظور پشتوانه سازی ورزشی در 5 رشته: کاراته، اسکیت، اتو مبیل رانی ، قایقرانی ، شمشیر بازی و 3 رشته دلخواه دانش آموزان 5 و 6 اسفند در سالن ورزشی شهید عضدی رشت برگزار می شود. وی افزود: آزمون پیکر سنجی و مهارت سنجی در این جشنواره از طریق ارائه فرم هایی توسط دبیران ورزش و مربیان ورزشی انجام می شود.

به اشتراک بگذارید :