16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴ ۰۷:۳۵:۲۳
کد مطلب:  9NVbZ2V0
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشاركت هاي مردمي خبرداد:
افزايش 5 درصدي كمك هاي مردمي از طريق شوراها

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش ازافزايش 5 درصدي میزان کمک های مردمی از طریق شوراها خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مرضیه گرد در همایش تجلیل از شوراهای آموزش وپرورش استان گلستان، با بيان اين كه میزان کمک های مردمی از طریق شوراها 5 درصد افزايش داشته است، اظهاركرد: حدود 13 هزار میلیارد ریال از اين كمك ها برای ساخت و تجهیز مدارس دولتی به ویژه در مناطق محروم هزینه شده است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش وپرورش تصريح كرد: آموزش وپرورش یک دستگاه بزرگ و فرادستگاهی است، كه خدمات آن از نقاط مرزی و محروم تا شهرها را در بر مي گيرد.

وی با بيان اين كه برنامه های آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین و زیر نظام های آن صورت مي گيرد، افزود: برای واگذاری اختیارات مهمترین نقش به شوراهای آموزش وپرورش داده شده است.

گرد به استاندارد سازی فضاهای آموزشی مدارس غیردولتی اشاره كرد و گفت: آیین نامه های استقرار مدارس در حوزه فضا و تجهیزات از طریق هیأت وزیران مورد بازنگری و تصویب قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش بيان كرد: بیش از 93 درصد فرمانداران ، بخش داران و بیش از 88 درصد استانداران در جلسات  شوراهاي آموزش وپرورش حضور داشته اند.

وی يادآور شد: آیین نامه اخذ عوارض 5 درصد، اخیراً توسط رئیس سازمان شهرداری های کشور به صورت بخش نامه براي شهرداران ارسال شده است.

 

به اشتراک بگذارید :