18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۱۰:۴۶:۱۰
کد مطلب:  QKiWXcbK
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس در جلسه تحلیل آزمون سلامت روان :
مدیران باید از مشاور آموزشگاه به عنوان بازوان توانمند مدرسه بهره گیرند

جلسه تحلیل آزمون سلامت روان دانش آموزان پایه هشتم آموزش و پرورش این شهرستان با حضور مدیران و مشاوران دوره اول متوسطه در سالن شهید دهنو برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهرانبه نقل از قدس، جلسه تحلیل آزمون سلامت روان دانش آموزان پایه هشتم آموزش و پرورش این شهرستان با حضور مدیران و مشاوران دوره اول متوسطه در سالن شهید دهنو برگزار شد.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس گفت: ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت دانش آموزان ، وظیفه سنگینی بر عهده داریم و نباید مشکلات و مسائلی که گریبان گیر معلمان است در مسائل آموزشی دخالت داده شود .

وی افزود:آزمون سلامت روان اهمیت ویژه ای دارد و مشاوران و مدیران باید این آزمون را جدی بگیرند ، زیرا در راستای اجرای این آزمون زحمت فراوانی متحمل سیستم آموزشی شده است و اهمیت کار در حدی است که مدیران باید به شخصه در جریان روند برگزاری آزمون و نحوه تحلیل آن قرار گیرند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان قدس با بیان اینکه در هر کاری که انجام می گیرد نباید به همان مرحله اکتفا کرد بلکه باید تمامی فرآیند به نحو احسن انجام گیرد، تصریح کرد : در برگزاری آزمون سلامت روان صرفاً انجام آزمون ، دست یابی به هدف را امکان پذیر نخواهد کرد.

بهمنش ادامه داد : در آزمون سلامت روان یک مرحله انجام آزمون است و مراحل بعدی تجزیه و تحلیل نتایج آزمون می باشد و در واقع مرحله دوم مهمترین مرحله است و باید تجزیه و تحلیل ها به روند بهبود تک تک مدارس بیانجامد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس با اشاره به نقش و جایگاه مشاوران بیان کرد: باید نقش و جایگاه مشاوران توسط مدیران مورد اهمیت واقع شود زیرا با این کار خود مدیران در مسیر دستیابی به  اهداف سیستم  حائز موفقیت بسیاری خواهند شد و با توجه به تحولات جامعه و آسیب های اجتماعی که امروزه گریبان گیر نسل جوان است ، باید از مشاور آموزشگاه به عنوان بازوان توانمند مدرسه بهره گرفت.

بهمنش با ابراز نگرانی از وضعیت موجود فرهنگ جامعه و رسوخ آسیب های اجتماعی به حوزه ابتدایی گفت: عامل اصلی پیش آمد این مشکلات چه در سطح دانش آموزی و چه در سطح غیر دانش آموزی عدم آگاهی می باشد ، که شاید با صحبتی کوتاه مسیر و سبک زندگی تغییر یابد و هیچ کسی به اندازه مشاوران ، توانایی راهنمایی  و فنون صحبت کردن و مشاوره را ندارند.

وی قطب اصلی جریان آموزش و پرورش را دانش آموز دانسته و اظهار داشت: دانش آموزان نیاز های مختلفی از قبیل جسمی، عاطفی ، تربیتی ، آموزشی دارند که باید توسط سیستم آموزش و پرورش در مسیر درست هدایت شود.

این مقام مسئول در پایان تأکید کرد: آموزش خانواده و راهنمایی و مشاوره اولیا باید در اولویت بندی فعالیت های مدارس بوده و اهمیت این موضوع نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :