18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۰۸:۵۳:۱۷
کد مطلب:  fATwwSRd
مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان:
حضور بیش از8 هزار هنرجوی شاخه فنی و حرفه ای در آزمون پیشرفت تحصیلی شهرستان های استان تهران

آزمون پیشرفت تحصیلی به شكل متمرکز و با مشاركت كلیه هنرستان های شاخه فنی و حرفه ای در شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اینکه آزمون بهبود كیفیت آموزشی یكی از برنامه های مهم در جهت كیفیت بخشی به آموزش های هنرستانی است، گفت:  این آزمون در راستای تقویت بنیه علمی هنرجویان و سنجش و ارزیابی سطح آموزش مهارتی و ایجاد انگیزه مطالعه و رقابت سالم ، به صورت متمرکزاستانی و با شركت قریب به هشت هزار هنرجوی شاخه فنی و حرفه ای برگزار شد .

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی های لازم جهت اجرای كیفی آزمون متمركز از ماهها قبل صورت پذیرفته بود، یادآور شد: در این آزمون كلیه  هنرجویان پایه سوم دوره فنی و حرفه ای  به سوالات طراحی شده بر اساس دروس نهایی و در بیست رشته مختلف پاسخ دادند .

فولادوند با تاکید بر اینکه نتایج این آزمون به شكل رتبه های  هنرجویان در سطح منطقه و استان و رتبه های هنرستان ها در رشته های مختلف در قالب  كارنامه و مجلد های مفصل تحلیلی در اختیار قرار خواهد گرفت  ، تصریح کرد: كارشناسان ،برنامه ریزان ، مدیران، هنرآموزان و هنرجویان از طریق سامانه طراحی شده می توانند به این نتایج دسترسی داشته باشند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با مشاركت و همکاری مستمر و كیفی كارشناسان ، برنامه ریزان و مدیران هنرستان ها در سطح مناطق ،به زودی شاهد نتایج  درخشانی  در رشد تحصیلی و ارتقاء جایگاه هنرستانهای شهرستانهای استان تهران خواهیم بود.

گفتنی است آزمون بهبود كیفیت آموزشی یا پیشرفت تحصیلی همه ساله در طول سال تحصیلی و در چند مرحله در شاخه  فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید :