11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۰۷:۳۶:۰۰
کد مطلب:  dZucepyL
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان در جلسه مدیران هنرستان های كار دانش :
اهداف و فعالیت جشنواره مهارتهای هنری دانش آموزان تبیین شد

نشست تخصصی مدیران هنرستانهای كاردانش و مسئولین اداره آموزشهای فنی و حرفه ای استان در جهت برنامه ریزی مطلوب دهمین دوره جشنواره مهارتهای هنری در شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست تخصصی  چهل وسه نفر از مدیران هنرستانهای دارای رشته های زمینه هنر به میزبانی منطقه شهریار ضمن تبیین اهداف و فعالیت جشنواره ها  اظهار داشت : برنامه ریزی كیفی در جهت اجرای جشنواره مهارتهای هنری علاوه بر شناسایی و شكوفایی استعداد های هنرجویان ، كیفیت بخشی و ایجاد انگیزه در هنرجویان را در طراحی و ارائه دست سازه های قابل عرضه در بازار را به همراه دارد.

وی افزود: با توجه به كیفیت آثار و دست سازه های ارائه شده در نمایشگاه های مختلف و  ظرفیت ها و توانایی های موجود  در هنرستان ها  در رشته هایی نظیر سفال و معرق ، با برنامه ریزی مستمر، كیفی و عملیاتی در  در مناطق و هنرستان ها امكان استفاده از این آثار جهت در آمدزایی هنرستان ها در قالب آموزش همراه با تولید (تبصره 75) وجود خواهد داشت .

در پایان ، شیوه نامه و نحوه اجرای جشنواره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مسئولین حاضر در جلسه به پاسخگویی به سؤالات حاضرین پرداختند.

شایان ذكر است دهمین جشنواره مهارت های هنری در گرایش های عكاسی، نقاشی، گرافیك، سفال گری، چوب ، فلز ، فرش ، تراش سنگهای قیمتی، طراحی نقوش ختایی و اسلیمی، طراحی طلا و جواهر و طراحی عمومی در مراحل هنرستانی، منطقه ای ، استانی و كشوری در بازه زمانی آذر 95 الی مرداد 96 برگزار می گردد

 

به اشتراک بگذارید :