16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۰۹:۲۹:۰۵
کد مطلب:  vRzoHgK5
معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان تهران:
توسعه هر کشوری در گرو نظام تعلیم و تربیت آن کشور است

همایش شوراهای آموزش و پرورش استان تهران با حضور،رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،جمعی از فرمانداران، ائمه جمعه و روسای آموزش و پرورش مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران، در سالن اجتماعات اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، گفت: باید قبول کرد که امروز بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه ناشی از عدم توفیق ما در نظام تعلیم و تربیت است و باید ارزیابی کنیم مسئولیتی که در نظام تعلیم و تربیت بر عهده ما گذاشته شده است تا چه اندازه توانسته ایم در آن موفق عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز در مواردی در جامعه با قانون گریزی روبرو هستیم ناشی از ضعف در نظام آموزشی و تربیتی ما بوده است، تاکید کرد: در حوزه آموزش و پرورش باید سرمایه گذاری بسیار وسیعتری صورت پذیرد چرا که زیربنای تربیت اجتماعی فرد در جامعه در مدرسه شکل می گیرد.

چاوشی با تاکید بر این که بهترین دوران طلایی فرزندان ما در اختیار آموزش و پرورش است یادآور شد: نظام آموزشی و تعلیم و تربیت ما باید یک نظام پویا، سازنده و تاثیرگذار باشد تا بتواند شهروند ی قانون مدار و کارآمد برای جامعه تربیت کند.

این مقام مسئول ادامه داد: گمشده امروز در نظام آموزش و پرورش تربیت و تزکیه است و ما تا زمانی که نتوانیم رفتار فرزندانمان را اصلاح کنیم، دانش در آنها تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با تاکید بر اینکه شوراهای آموزش و پرورش باید در تحقق مفاهیم تعلیم و تربیت نقشی بزرگ و موثر ایفا کند، تصریح کرد: اگر سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را به درستی دنبال نکنیم زمان را از دست داده ایم و خسارات و عقب ماندگی های ناشی از آن جبران ناپذیر است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: راه نجات تعلیم و تربیت توجه به محتوای رفتاری دانش آموزان است و مدرسه باید در این زمینه بسیار موثر عمل کرده و از این حضور دانش آموزان نهایت استفاده را ببرد .

چاوشی در پایان با تاکید بر اینکه ایجاد نشاط در فرهنگیان باید به شکل بسیار جدی توجه شود،خاطرنشان کرد: نقش معلم و اثرگذاری وی بر دانش آموزان به عنوان الگو بی بدیل است از این رو باید منزلت و کرامت معلمین به شایستگی حفظ شود .

به اشتراک بگذارید :