18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۰۷:۳۷:۰۴
کد مطلب:  QBHmkn1F
رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش :
شوراهای آموزش و پرورش بهترین اتاق فکر نظام تعلیم و تربیت است

همایش شوراهای آموزش و پرورش استان تهران با حضور ،رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش ، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،جمعی از فرمانداران ، ائمه جمعه و روسای آموزش و پرورش مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران ، در سالن اجتماعات اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مرضیه گرد رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش گفت : شوراهای آموزش و پرورش یکی از بهترین اتاق های فکر جهت برنامه ریزی پیرامون نظام تعلیم و تربیت است .

وی با اشاره به این که رویکرد نظام تعلیم و تربیت ما یک رویکرد پرورشی است تاکید کرد : دانش آموزان ما نباید فقط با انباشته ای از محفوظات درسی از آموزش و پرورش فارغ التحصیل شوند بلکه باید تعالی روحی آنان نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد .

گرد با تاکید بر اینکه مبحث شوراها بیش از هزارو چهارصد سال پیش در دین مبین اسلام مطرح شده است ، یادآور شد : ما باید تلاش کنیم هم کیفیت آموزش و هم کیفیت مشارکت مردم در نظام تعلیم و تربیت بالا برود .

این مقام مسئول ادامه داد : شوراهای آموزش و پرورش از ظرفیت های مهم و قانونی خوبی برخوردارند که باید از این پتانسیل در جهت توسعه کیفیت آموزش و همچنین مشارکت و حضور پررنگ تر مردم به درستی استفاده کرد .

وی در پایان خاطر نشان کرد : شهرستان های استان تهران به واسطه فشار جمعیتی که بر آن وارد است با مسائل خاصی به لحاظ قومیتی ، فرهنگی و اجتماعی روبرو است که نیازمند توجه ویژه و برنامه ریزی جهت رفع موانع این استان با همکاری شوراهای آموزش و پرورش است .

شایان ذکر است در این مراسم از شوراهای برتر شهرستان های استان تهران تقدیر به عمل آمد .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :