1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱ ۰۱:۱۶:۰۲
کد مطلب:  cQ9AUxcd
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:
گیلان در صدر استانهای کشور در آموزش سواد آموزان قرار دارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش گفت :گیلان بر اساس ارزیابی های انجام شده در صدر استانهای کشور در آموزش سواد آموزان قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن اجتماعات استانداری گفت : بر اساس ارزیابی های انجام شده گیلان توانست با جذب 10هزار و 143  سواد آموز در سال 95 بیشتر از سهمیه تعیین شده، اقدام کند و در صدر استانهای کشور قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش گیلان مصوبات خود را به‌صورت جدی پیگیری می‌کند، اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش گیلان برای دومین سال متوالی رتبه برتر کشور را کسب کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه شورای آموزش و پرورش گیلان امسال 12 نشست با 84 مصوبه را برگزار کرده است، افزود: بیش از 95 درصد مصوبات نشست‌های شورای آموزش و پرورش گیلان اجرا شده است.

حاجتی با بیان اینکه 298 جلسه شورای آموزش و پرورش در سطح استان گیلان برگزار شده است خاطرنشان کرد: اکثر مصوبات شورای‌های آموزش و پرورش شهرستان‌ها در سطح گیلان اجرایی شدند.

وی اقدامات آموزش و پرورش استان گیلان در راستای ریشه کن کردن بی‌سوادی در استان را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: گیلان در نرخ ریشه کن کردن بی‌سوادی رتبه نخست کشوری را داراست.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه استان گیلان، 1000 شهید فرهنگی، دانش آموز و معلم دارد تصریح کرد: کاشت هزار نهال در هفته درختکاری از سوی دانش آموزان و جامعه آموزش و پرورش گیلان به نام شهدای فرهنگی در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 700 میلیارد تومان از سوی دولت برای پرداخت مطالبات فرهنگیان در کشور پرداخت شده و سهم استان گیلان از مبلغ مذکور 106 میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: کل مطالبات فرهنگیان استان گیلان تا پایان سال 94 با اعتبار مذکور پرداخت شده است.

به اشتراک بگذارید :