25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱ ۰۱:۰۴:۴۶
کد مطلب:  LFW0avSC
استاندار : آموزش و پرورش مهمترین نهادتربیتی برای حفظ محیط زیست

استاندار گیلان نقش نهاد تعلیم و تربیت را در حفظ محیط زیست و ساماندهی زباله بسیار تاثیر گذار دانست .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد علی نجفی در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش  که در سالن شهید انصاری برگزار شد با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست اظهار داشت : در بدو ورود خود به استان  ساماندهی مدیریت پسماند را از جمله کارهای تعریف شده خود می دانستم و اگر بتوانیم زباله های استان را اصولی جمع آوری کنیم، کار بزرگی انجام داده ایم .

وی جمع آوری زباله را نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت عمومی دانست و افزود : مدارس و آموزش و پرورش با تربیت دانش آموزان نقش مهم و تاثیر گذاری را در این بخش می توانند ایفاء کنند .

استاندار با بیان اینکه درخت باید در جامعه محترم شمرده شود افزود : اشاعه این گونه فرهنگ ها کار آموزش و پرورش است .

نجفی گفت : باید فضایی ایجاد شود تا دانش آموزان به این استان عشق ورزیده و در اندیشه توسعه و تعالی استان باشند .

وی با قدردانی از تلاش های خوب صورت گرفته در کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان در سطح کشور  افزود : خوشبختانه در بخش سوادآموزی نیز  در جهت رفع نگرانی های استان اقدامات خوبی انجام شده است  .

وی موفقیت های حاصل شده را نشان از اهتمام آموزش و پرورش در این بخش دانست و با بیان اینکه خواستن ، توانستن است افزود : در هر کاری که همت و تلاش داشته باشیم به نتیجه مطلوب دست خواهیم یافت .

نجفی  با بیان اینکه الحمدا... گیلان در تمامی شاخص های توسعه ای جزو استان های برتر کشور است ،افزود : کارنامه دولت در این بخش قابل دفاع بوده و اقدامات خوبی نیز در آموزش و پرورش شروع شده است .

وی به محدودیت اعتباری دولت اشاره کرد و افزود : دولت با توجه به این محدودیت ها مبلغ 2 هزار و 700 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کشور اختصاص داده که این نشان از توجه دولت به این بخش است .

استاندار اظهار داشت : با این اعتبارات محدود  تنها با همدلی و همراهی توانستیم    شاخص های توسعه ای استان  را افزایش دهیم.

وی  در پایان بر لزوم شکل گیری اقدامات اساسی در هنرستان ها  تاکید کرد و افزود : اشتغال زود رس از جمله دستاوردهای توجه به این بخش است .

در ادامه این نشست نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم  گفت: برای تجهیز و نوسازی مدارس کشور سه میلیارد دلار اعتبار تصویب شده است که این مبلغ می تواند به نهاد آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح تعلیم و تربیت کمک کند.

اسدالله عباسی افزود: تمام سعی ما بر این است تا در برنامه ششم و بودجه سال 96 امور مربوط به فرهنگیان پررنگ‌تر شود و اجرای کامل طرح رتبه بندی فرهنگیان و ساماندهی معلمان و فرهنگیان در دستور کارقرار گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر استفاده بهینه از سرمایه های انسانی تأکید کرد: برای پاسخگویی به نیاز آموزشی استان ناگزیر هستیم از دانش آموختگان گیلان بهره ببریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان گیلان آمادگی دارند هرجا که نیاز باشد تمام قد از آموزش و پروش و فعالیت‌های آموزشی در استان حمایت کنند.

 

به اشتراک بگذارید :