20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ ۱۷:۳۰:۳۷
کد مطلب:  6GE6SI68
همزمان با 5 استان کشور در فارس آغاز شد:
اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در مدارس فارس

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش فارس گفت: آسیب های اجتماعی علاوه بر دانش آموزان، همه اقشار جامعه را تهدید می کند که برای مبارزه با آن آموزش و پرورش نیازمند همکاری همه نهادها می باشد.

به گزارش اداره اطلاع ر سانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری در آیین افتتاحیه پروژه نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در مدارس فارس گفت: بر اساس سند تحول بنیادین ،ماموریت اصلی ما در نظام تعلیم و تربیت به عنوان یکی از بزرگترین نهاد های کشور ، تربیت همه جانبه دانش آموزان در زمینه های مختلف سیاسی ، اجتماعی  و فرهنگی است.

وی تاکید کرد: آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین موضوعات جامعه ما ،علاوه بر دانش آموزان  گروه های مختلف جامعه را نیز تهدید می کند که مبارزه با آن  تنها وظیفه آموزش و پرورش نیست و این مهم  نیازمند  همکاری همه نهاد ها و ارگان ها می باشد.

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش فارس افزود: بر اساس  تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با آسیب های اجتماعی ،طرح نماد با همکاری ده دستگاه لشکری و کشوری با محوریت آموزش و پرورش آغاز شد.

جعفری گفت: این طرح  در اولین سال اجرای خود علاوه بر استان فارس در استان های کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی ، البرز و خراسان رضوی نیز در حال اجرا می باشد که در قالب آن در هر استان دو شهرستان و در هر شهرستان  6 آموزشگاه در مقاطع سه گانه تحصیلی  ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم دختر و پسر تحت پوشش آن قرار می گیرند.

وی افزود: در مجموع در سراسر کشور 72 آموزشگاه دخترانه و پسرانه ، در دوره های مختلف تحصیلی این طرح را  اجرا  خواهند نمود که در استان فارس نیز  ناحیه 3 شیراز و شهرستان استهبان برای اجرای طرح نماد  انتخاب شده اند .

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش فارس  گفت: در قالب این طرح قرار است با برگزاری دوره های توجیهی  و برنامه ریزی مناسب در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداشت که در مرحله نخست آن با غربالگری و آسیب شناسی طرح،  زمینه حضور دستگاه های مختلف را در  اجرای آن فراهم می نماید.

جعفری با بیان اینکه "وظیفه آموزش و پرورش آگاهی بخشی است" افزود: آسیب های اجتماعی همه گروه های اجتماعی را شامل می شود و لازم است در کنار دانش آموزان ،برای والدین آنها نیز آموزش های لازم را در نظر گرفت.

گفتنی است با آغاز این طرح در استان فارس، در مدت دو روز 3 کارگاه آموزشی به صورت همزمان در ناحیه 3 آموزش و پرورش شیراز و شهرستان استهبان  با حضور اساتدی کشوری  برگزار می شود.

در این کارگاه های آموزشی ، تمامی عوامل اجرایی مدارس منتخب اجرای طرح نماد با فرایند اجرای طرح در مدرسه آشنا شده و  با حضور در مدارس خود مراحل مختلف آن شامل، غربالگری، آموزش و توانمند سازی و مداخله به موقع و موثر را با محوریت مدرسه و در سطح  خانواده ها و محله اجرا خواهند نمود.

به اشتراک بگذارید :