20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۰۷:۵۴:۰۰
کد مطلب:  Iornyymn
مدير كل آموزش و پرورش فارس تاكيد كرد:
كيفيت بخشي فعاليتهاي آموزشي و پرورشي مدارس غير دولتي

مدير كل آموزش و پرورش فارس گفت: از اهداف اصلي تاسيس مدارس ومراكزغير دولتي ارتقاء كيفيت فعاليتهاي آموزشي و پرورشي است .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس حميد رضا آذري در گردهمايي دوروزه كارشناسان مدارس و مراكز غير دولتي مناطق و شهرستانهاي استان فارس گفت: شرايط مدارس غير دولتي به گونه اي است كه بسياري از آنچه را كه در مدارس دولتي امكان اجراي آن كمتر است در مدارس غير دولتي امكان اجراي بيشتري دارد و اين ناشي از اختيار عمل آنان است.

وي افزود: بر همين اساس براي ارتقاء كيفيت آموزش و پرورش دانش آموزان در اين مدارس فرصت هاي بسياري فراهم مي گردد و مؤسسين و مديران اين مدارس بهتر مي توانند به تمامي جنبه هاي تعليم و تربيت رسيدگي كنند.

آذري گفت: بايد كمك كنيم تا زمينه پيشرفت براي دانش آموزاني كه داراي مهارت يا  بعدهاي خاص هستند فراهم گردد و اين يكي از وظايف اصلي مديران ، مؤسسان و كارشناسان حوزه مدارس غير دولتي است.

وي افزود: مردم فرزندانشان را امانت به ما مي سپارند و انتظار تعليم و تربيت درست آنان را دارند ،لذا انتظار می رود كه اين مدارس به ارتقاء كيفيت آموزشي و پرورشي دانش آموزان کمک کنند .

مدير كل آموزش و پرورش فارس تاكيد كرد: سلامت و تندرستي دانش آموزان بايد براي ما اولويت باشد و با توجه به اختيار عمل بيشتر مديران اين مدارس مي توان به گونهاي برنامه ريزي كرد كه در زمينه پرورش خلاقيت  توانمند سازي و موفقيت دانش آموزان در جشنواره ها و المپيادهاي علمي طرح هايي را اجرا نمود و از اين دانش آموزان حمايت كرد.

آذري گفت: مدارسي كه به خدمات رفاهي معلمان  و آموزش و ارتقاء دانش تخصصي آنها  توجه مي كنند بايد در مزايا و شهريه آنها نيز توجه شده و تفاوت بيشتري قائل شويم چرا که احساس امنيت و رضايت شغلي معلمان مدارس غير دولتي لازم است.

وی آموزش معلمين مدارس غير دولتي را بسيار حائز اهميت دانست و گفت: انگيزه يادگيري اين معلمان بيشتر در مقايسه با معلمان رسمي بيشتر است چرا كه آنان مي توانند از اين طريق ماندگاري و امنيت شغلي بيشتري داشته باشند .

مديركل آموزش و پرورش فارس همچنين معاف شدن مدارس غير دولتي از عوارض و ماليات را از آثار مثبت قانون تاسيس مدارس و مراكز غير دولتي دانست و گفت: البته اين قانون محدوديتهايي هم دارد اما اين محدوديت ها منجر به از بين رفتن انگيزه هاي ما براي كيفيت بخشي و توسعه اين مراكز نخواهد شد.

وي يادآور شد: آموزش و پرورش يك نهاد فوق العاده مظلوم است و بايد به این نهاد با ديد يك نهاد ملي نگريسته شود تا بتوان از آن به خوبي دفاع کرد. 

به اشتراک بگذارید :