20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۰۰:۰۲:۰۰
کد مطلب:  ZrGNoKEU
در راستای اجرای طرح گلستان خوانی در مدارس استان فارس انجام شد:
رونمایی از کتاب "ورقی از گلستان در دبستان "

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از ضروریات کار درآموزش و پرورش آشنا کردن نسل جوان با هویت و ادبیات غنی کشورمان است که طرح گلستان خوانی پاسخگویی به یکی از نیازهای نسل امروز ما است.

به گزارش اداره اطلاع ر سانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در آیین رونمایی از کتاب "ورقی از گلستان در دبستان " گفت: یکی از افتخارات بزرگ کشور ما تمدنی است که بخش قابل توجه ای از آن حاصل تلاش مفاخر ایران از گذشته تا به حال است .

وی افزود:  یکی از این مفاخر سعدی است که در تمامی فصول گلستان خود به بیشتر مسائل اجتماعی همچون اقتصاد، سیاست ، تربیت فرزندان ، جوانی  توجه کرده  و همه ما باید تلاش کنیم تا  فرهنگ کشورمان را  به نسل آینده منتقل شود.

آذری با بیان اینکه" بسیاری از آسیب های موجود در جامعه ناشی از  عدم آگاهی است  که نظام تعلیم و تربیت ما می تواند به رفع آن کمک کند" افزود: دانش آموزان با ورود به عرصه هایی همچون ورزش و گلستان خوانی ، میزان آسیب پذیری آنها کاهش یافته و در مسیر رشد و ترقی قرار خواهند گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: آموزش ابتدایی در نظام تعلیم و تربیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید معلمین این دوره تحصیلی را از بین بهترین  و شایسته ترین افراد جامعه انتخاب کرد.

وی خواستار توجه ویژه به معلمین ابتدای ،بویژه معلمین چند پایه در این مقطع تحصیلی شد و گفت: هم اکنون بیش از 58 درصد دانش آموزان کشور و استان در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که این  نشان از سختی کار در این مقطع است.

آذری با تاکید بر  لزوم توجه به معلمین توانمند و خلاق گفت: معلم خلاق و با انگیزه در کلاس درس می تواند معجزه کند و این معجزه تربیت صحیح و تغییر در افراد جامعه است که معلمین ابتدایی در این مهم نقش ویژه ای دارند.

گفتنی است در این آیین  از کتاب مصور" ورقی از گلستان در دبستان" که ویژه دانش آموزان پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی طراحی شده  رونمایی شد.

بیش از 210 هزار جلد از این کتاب  به زودی در اختیار دانش آموزان دوره دوم ابتدایی سراسر استان قرار خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :