20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  MA7WLgqA
بیش از 210 هزار جلد کتاب" ورقی از گلستان در دبستان "در مدارس ابتدایی فارس توزیع می شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: طرح گلستان خوانی یکی از طرح های دوره ابتدایی است که توانسته توجه ویژه معلمین ، دانش آموزان و حتی اولیای دانش آموزان را به خود جلب نماید.

به گزارش اداره اطلاع ر سانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علی عسکر جمشیدی  در آیین رونمایی از کتاب " ورقی از گلستان در دبستان " که با حضور کارشناسان و مدرسان میانی آموزش ابتدایی انجام شد  گفت: طرح گلستان خوانی  هم اکنون در همه  مدارس ابتدایی استان در حال اجرا می باشد  که در قالب آن حکایت های سرشار از معنویات گلستان سعدی که برگرفته از آیات و احادیث می باشد در بین دانش آموزان رواج یا فته است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به اینکه سعدی بهترین و ماندگارترین دوران برای  تربیت  افراد را دوران ابتدایی  می داند  و با توجه به لزوم ترویج اندیشه و گفتار بزرگان و مفاخر کشور اجرای این طرح در مقطع ابتدایی آغاز شد.

جمشیدی  با تاکید بر اینکه" در اجرای طرح ها و برنامه های مختلف در حوزه ابتدایی باید به گونه ای عمل کرد تا معلمین ما با آگاهی و  انگیزه کافی به آن بپردازند " افزود: طرح گلستان خوانی یکی از طرح هایی است که توانسته توجه ویژه معلمین ، دانش آموزان و حتی اولیای دانش آموزان را به خود جلب نماید.

وی همچنین از اجرای دوره آموزشی ویژه مدرسان میانی پیش دبستانی خبر داد و گفت: در این دوره  بیش از 70  تن از کارشناسان آموزش ابتدایی سراسر استان  با مهارت های زبان آموزی ویژه  کودکان 4 الی 6 ساله  آشنا می شوند .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: این دوره با هدف تسهیل در فرایند آموزش و بازدید مدرسان میانی و همچنین تقویت و پرورش هویت ملی مذهبی نوآموزان دوره پیش دبستانی اجرا می شود.

رئيس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی نیز گفت: کتاب "ورقی از گلستان  در دبستان" ویژه دانش آموزان  پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی  است که در قالبی جدید و به مصور به حکایات گلستان سعدی پرداخته است.

بختیار معصومی  افزود: ارائه این کتاب  در راستای اجرای طرح گلستان خوانی  انجام شده که در آن  30 حکایت از گلستان سعدی به صورت مصور برای پایه های مختلف دوره دوم ابتدایی  طراحی  شده  است.

وی افزود: بیش از 210 هزار جلد از این کتاب در پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدای استان توزیع خواهد شد. 

به اشتراک بگذارید :