21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۰۸:۴۵:۰۰
کد مطلب:  4r1d8kES
معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور:
طي 5 سال گذشته حدود دو میلیون و 150 هزار نفر در کشور با سواد شدند

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور به حمایت دولت تدبیر و امید از سوادآموزی طي سه سال گذشته اشاره كرد و گفت: طي 5 سال گذشته حدود دو میلیون و 150 هزار نفر در کشور تحت پوشش سازمان نهضت سواد آموزی با سواد شده اند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان البرز، مهدی مهدی زاده در نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان اظهاركرد: براساس سرشماری سال 90، تعداد 9 میلیون و 800 هزار نفر بی سواد بودند که از این تعداد سه میلیون و 450 نفر کمتر از 50 سال بودند.

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور تصریح کرد: سال گذشته آمار بی سوادان کشور مورد بررسی و پایش قرار گرفت که از آمار اعلام شده در سال 90 تعدادی، کم سواد، تعدادی آموزش ناپذیر و تعدادی هم بی سواد مطلق بودند.

وی خاطرنشان کرد: درصد بی سوادی جمیعت 6 سال به بالا در سال 1355، 52.5 درصد از جمعیت 29 میلیون نفری گزارش شد که در این مدت 14.5 میلیون نفر بی سواد مطلق بودند.

مهدي زاده ادامه داد: طبق سرشماری سال 90 درصد افراد بی سواد به 14.5 درصد کاهش یافت که در این سال تعداد آمار بی سوادان کاهش چشم گیری داشته است.

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور با بيان اين كه آموزش افراد بی سواد بر عهده اعضای خانواده گذاشته می شود، افزود: 10 میلیون ریال پاداش به افرادی که بتوانند یک نفر از اعضای خانواده در مناطق روستایی از 10 تا 49 سال را در مدت هشت ماه باسواد کنند، تعلق می گیرد.

وی یادآور شد: افراد بی سواد شناسایی شدند و بعد از اخذ امتحان از فرد سوادآموز و ارائه کارنامه قبولی این مبلغ به عنوان پاداش سوادآموزی پرداخت می شود.

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور بیان کرد: طي 5 سال گذشته حدود 2 میلیون و 150 هزار نفر در کشور تحت پوشش سازمان نهضت سواد آموزی با سواد شده اند.

به اشتراک بگذارید :