18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۶:۳۶:۵۱
کد مطلب:  39QDEQgf
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد :
جذب 7 هزار نفر از فارغ التحصیل دانشگاهی در مراكز پیش دبستانی استان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: 7 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در خوزستان با اجباری شدن پیش دبستانی مشغول به کار شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، محمد تقی زاده در اجلاس روسای آموزش و پرورش خوزستان، گفت:دو نوع نگاه در آموزش و پرورش حاکم است، در نگاه اول اولویت با برنامه ریزی و تعریف شاخص ها و اولویت هاست و در نگاه دوم این باور وجود دارد که با انتصابات جدید تغییر افراد مشکلات آموزش و پرورش حل می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با درست دانستن نگاه اول خاطر نشان کرد: با جابجایی چند نیرو هیچ تحولی ایجاد نمی شود.از این رو ما در مجموعه آموزش و پرورش خوزستان به تبعیت از نگاه برنامه محوری، برای اولین بار در خوزستان، برنامه توسعه آموزش و پرورش را در 20 اولویت تدوین کردیم و به پشتوانه این برنامه توانستیم در شاخص هایی نظیر پیش دبستانی ،سواد آموزی، کنکور و امتحانات نهایی در خوزستان با پیشرفت مواجه شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کسب رتبه نخست پوشش پیش دبستانی در خوزستان گفت: پیش دبستانی از اولویت های تعیین شده در برنامه توسعه آموزش و پرورش خوزستان است  که با پوشش 90 درصدی این دوره در سال جاری،  موفق به کسب رتبه نخست کشوری شدیم.

وی افزود: در عین حال با دنبال کردن این شاخص به عنوان یک هدف، برای اولین بار یک هزار و 300 نوآموز در مناطق عشایری جذب این دوره شدند و7 هزار نیروی انسانی تحصیلکرده  مشغول به کار شدند.

به اشتراک بگذارید :