20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۴:۲۷:۰۸
کد مطلب:  NxaTSgBn
کارگاه آموزشی نظام جامع برنامه ریزی در هریس برگزار شد/
صمدیان: نگارش مستندسازی مدارس به صورت کمی بر اساس آمار باشد

کارگاه آموزشی نظام جامع برنامه ریزی در مدرسه مردانی آذر شهرستان هریس با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از هریس، معاون پژوهش وبرنامه ریزی استان در این جلسه نحوه تنظیم برنامه جامع را شرح داده و گفت: مستند سازی مدارس باید بر اساس آمار و ارقام انجام گیرد تا قابل سنجش و اندازه گیری باشد ، یعنی مستند سازی باید به صورت کمی نگاشته شود نه به صورت توصیفی.

وی با استناد به آخرین تعریف ارائه شده  در حوزه تربیتی بیان کرد: مدرسه جایی نیست که صرفا مجهولات دانش آموزان حل گردد بلکه مدرسه محلی است که به مجهولات دانش آموزان بیفزاید و تدریس ،دادن اطلاعات نبوده بلکه پیوند دادن دانش و تجربه های جدید به دانش و تجربیات  قدیمی تر است.

صمدیان همچنین اقدام پژوهی را قسمت مهم برنامه جامع دانسته و افزود: ما در این حوزه از آموزش و پرورش هریس به علت کسب رتبه برتر تقدیر نمودیم که این امر بی شک مرهون همکاری متقارن مدارس و اداره اموزش و پرورش هریس است.

مدیر آموزش و پرورش هریس در ابتدای جلسه ضمن تسلیت رحلت جانگداز آیت ا... هاشمی رفسنجانی گزارشی از عملکرد اداره را بیان نموده و بر اهتمام اجرای برنامه های مصوب وزارت و اداره کل و عملیاتی نمودن شعارهای مدیر کل تاکید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :