20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ ۰۸:۳۰:۰۱
کد مطلب:  WxRBXpSP
رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس در بازدید از آموزشگاه ابتدایی شهید مزارعی فراشبند :
دوره ابتدایی زیر بنای تربیت دانش آموزان است

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس گفت :در راستای تبادل تجربیات آموزشی و پرورشی و در قالب اجرای طرح وفاق و تجربه ،کارشناسان و مدیران ابتدایی مدارس شاهد نواحی چهار گانه شیراز از آموزشگاه شهید قلی مزارعی روستای خانیک شهرستان فراشبند بازدید کردند .

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علیرضا مختاری  هدف از این بازدید علمی را  تبادل تجربه و آشنایی کارشناسان و مدیران مدارس با  طرح ها و ابتکارات و فعالیتهای آموزشگاه شهید قلی مزارعی عنوان کرد  .

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش فارس از دوران ابتدایی بعنوان زیر بنای اساسی تربیت یاد کرد و افزود: معلمان می توانند با عشق و ایمان و تعهد و برنامه ریزی خوب در این دوران ،تاثیر بسزایی در تعلیم و تربیت و کسب مهارتهای اجتماعی دانش آموزان داشته باشند .

مختاری مهمترین ویژگی کلاس درس این آموزشگاه را شادی و سرزندگی ، پویایی ، صمیمیت دانش آموزان با آموزگار خود و استفاده حداکثری از کمترین امکانات موجود برشمرد .

 در این بازدید آموزگار پایه ششم روستای خان یک شهرستان فراشبند که تجارب تربیتی وی بعنوان تجربه برتر تربیتی پنجمین جشنواره کشوری شناخته شده بود ، راهکارهای مختلفی را  برای تثبیت شخصیت دانش آموزان عنوان نمود.

سید محمد ظاهر علوی از کلاس درس به عنوان کلاس زندگی یاد کرد و گفت:دانش آموز در کلاس درس  باید با انواع مهارتهای زندگی ،آداب معاشرت، پرورش و تربیت اخلاقی و دینی ،مسائل و مشاغل روز به صورت عملی آشنا شوندتا بتوانند شهروندی خوب و  متعهد برای جامعه خود باشند .

وی راز موفقیت و پیشرفت خود را  مرهون عشق بیکران به حرفه معلمی دانست.

گفتنی است در این بازدید کارشناسان و مدیران ابتدایی مدارس شاهد نواحی چهار گانه شیراز از نزدیک با فعالیتها و تجارب خوب این آموزگار آشنا شدند .

به اشتراک بگذارید :