17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۵:۵۱:۳۶
کد مطلب:  rmq65ZtI
جعفري درجلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرتهران:
برونسپاري فعاليت هاي سواد آموزي ، 2042 فرصت شغلي براي جمعيت جوان تهران فراهم نمود

جعفري درجلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرتهران:

برونسپاري فعاليت هاي سواد آموزي ، 2042 فرصت شغلي براي جمعيت جوان تهران فراهم نمود

جعفري درجلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرتهران:

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهرتهران،جلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهر تهران با حضور فرماندار تهران و اعضاء شورا در محل فرمانداري برگزار گرديد .

در ابتداي اين نشست جعفري معاون سواد آموزي اداره كل ضمن خير مقدم به اعضاء محترم و تشكر از فرماندار محترم مبني بر تشكيل اين جلسه و پر داختن به موضوع سواد آموزي تهران ،از الزامات قانوني مبني بر تشكيل شوراي پشتيباني سواد آموزي در سطوح كشوري و استاني براي چهره هاي جديد مديريت هاي تهران ،گفت : مصوبات 595 شورايعالي انقلاب فرهنگي، مشاركت تمامي دستگاههاي دولتي و نهاد هاي اجتماعي و فرهنگي استان در حوزه شتاب بخشي جريان سواد آموزي را مطالبه  نموده است  و همچنين  مقام معظم رهبري بر ريشه كني بيسوادي در مقدمه سند تحولي آموزش وپرورش در برنامه پنجم توسعه تاكيد  نموده اند .

وي در ادامه به 5 پيام ؛ انسداد ورودي بيسوادي از طريق افزايش نرخ جذب خالص كودكان 6 ساله و پوشش كامل لازم التعليم ،تهيه برنامه راهبردي سواد آموزي هر استان متناسب با شرايط و ظرفيت بومي آن استان ،ارائه مشوقهاي لازم براي تشويق سواد آموزان براي حضور در برنامه هاي سواد آموزي ،مشاركت سازمانها و دستگاههاي دولتي ونهادهاي اجتماعي در امر شناسايي و ارائه خدمات آموزشي،تقدير از دستگاههاي فعال در امر سواد آموزي در جشنواره شهيد رجايي مصوبه 595 اشاره نمود.

معاون سواد آموزي شهر تهران در ادامه گزارش مختصري از وضعيت بيسوادي تهران ارائه كرد واز برنامه هاي در دست اجرا ي سواد آموزي شهر تهران گفت وبا اشاره به چالشهاي موجود ، كمك و مساعدت فرمانداري تهران براي تشكيل مستمر جلسات و دريافت مصوبات اجرايي را مطالبه نمود و از اعضاي شورا ،مشاركت حد اكثري براي انجام ماموريت هاي سواد آموزي تهران را درخواست كرد .

جعفري با اشاره به برونسپاري فعاليت هاي سواد آموزي در تهران و ايجاد 2042 فرصت شغلي براي جمعيت جوان تهران گفت: اين افراد در قالب شركت ها و موسسات خدمات آموزشي مشغول فعاليت مي باشند .

و در ادامه به سند هم افزايي كه انتظارات و نقش دستگاهها را براي همكاري در امر سواد آموزي مشخص نموده است اشاره و آن را مبناي عمل به برنامه هاي سواد آموزي تهران دانست .

در ادامه فرهادي فرماندار تهران ضمن تشكر از برنامه هاي سواد آموزي گزارش مسئولان را در حوزه سواد آموزي دريافت نمود و در باب توجه به كودكان باز مانده از تحصيل و سفارش به مديران دستگاهها مبني بر شناسايي بيسوادان و معرفي به معاون  سواد آموزي تهران را مطالبه و مصوبات پاياني اين نشست را اعلام نمود .

 

به اشتراک بگذارید :