17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۴:۴۶:۱۲
کد مطلب:  1dFd39vx
از دبیرستان دوره اول علامه حلی 5تهران
بازدید مدیرکل معارف استان کابل و هیئت همراه

از دبیرستان دوره اول علامه حلی 5تهران

بازدید مدیرکل معارف استان کابل و هیئت همراه

از دبیرستان دوره اول علامه حلی 5تهران

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، بازدید مدیرکل معارف استان کابل و هیئت همراه با حضور حسینی معاون آموزش متوسطه اداره کل  ، میرشفیعی مدیر منطقه 5، رعیتی معاون آموزش متوسطه منطقه و شریعتی کارشناس مسئول حراست برگزار شد .

پس از خیر مقدم مدیر منطقه و ارائه گزارش مدارس منطقه 5 توسط معاون آموزشی متوسطه حسینی در  بازدید مدیرکل معارف استان کابل و هیئت همراه اظهار کرد: آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگ ساز است که در قالب برنامه های رسمی در کلاس و ساعت معین مفاهیم و مضامین معینی را به دانش آموزان منتقل می کند .

وی ادامه داد: مدارس در ایران به چهار دسته تقسیم می شوند . یک دسته مدارس دولتی ما هستند که 68 در صد آمار کل دانش آموزان می باشد ودانش آموزان بصورت رایگان در آن تحصیل می نمایند  . دسته دوم مدارس ما ، مدارس غیر دولتی می باشد که 18 درصد را شامل می شود و خانواده ها،  فرزندان خود را  با تمایل و پرداخت شهریه در این مدارس ثبت نام می نمایند .

مدارس شاهد با آمار 2 درصدی ، سومین دسته از مدارس  می باشد و مربوط به فرزندان شهدا و وابستگان آنان است .

حسینی افزود: مدارس نمونه دولتی که 4 درصد مدارس می باشد دانش آموزان پس از برگزاری آزمون و قبولی آن می توانند در این مدارس تحصیل نمایند.  و آخرین دسته از مدارس ، مدرسه های تیزهوشان است که 2 در صد از جمعیت دانش آموزان شهر تهران که بهره هوشی بالاتری را به خود اختصاص داده است .

معاون متوسطه اداره کل اشاره کرد: نسبت جنسیت دانش آموزان دختر به پسر در شهر تهران برابر است .

وی با اشاره به اینکه برخی از کشورهایی که در ایران سفارت دارند دانش آموزان بطور مستقل در مدارس تحصیل می نمایند گفت: 36 هزار دانش آموز از مقطع ابتدایی تا پایان مقطع متوسطه در مدارس ما و در کنار دانش آموزان ایرانی تحصیل می نمایند که از این آمار 34 هزار نفر از اتباع افغانستان می باشند .

معاون آموزش و پرورش شهر تهران افزود: حدود 4 سال است که دانش آموزان افاغنه در مدارس تیزهوشان و در جشنواره های می توانند تحصیل نمایند .

سپس مدیر مدرسه گزارشی از نحوه تحصیل در مدارس تیزهوشان و برنامه های مختص به مدرسه علامه حلی 5 ارائه نمود .

در پایان از کارگاه های آموزشی مدرسه دیدن بعمل آمد .

به اشتراک بگذارید :