20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۵:۰۰:۰۵
کد مطلب:  WrQ3iZJg
دردیدار با جمعی از مسوولین رسانه های استان اعلام شد:
آغاز به کار انجمن غیردولتی حمايت از دانش آموزان استثنایی فارس/ اعلام زمان برگزاری جشن همیاری

مدير كل آموزش و پرورش فارس گفت: انجمن حمايت از دانش آموزان استثنایی استان فارس يك تشكل غير دولتي است و جشن استانی همیاری دانش آموزان اشتثنایی روز 13 بهمن دراستان برگزار خواهد شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حميد‌رضا آذري در نشست صمیمی با جمعی ازمدیران رسانه های استان گفت: فارس 800 هزار دانش‌آموز دارد كه حدود 12 هزار نفر از آنان در مدارس استثنائي تحصيل مي‌كنند.

آذري با تصريح اينكه بيشتر خانواده‌هاي دانش‌آموزان استثنائي به لحاظ درآمد جزء خانواده‌هاي كم‌درآمد و دهك‌هاي پائين جامعه تقسيم‌بندي مي‌شوند، گفت: اين در حالي است كه هزينه‌هاي آموزش این دانش‌آموزان بسيار بالاتر ودر مواردی بیش از 4 برابر یک دانش آموزمدارس عادي است.

وی گفت: دانش‌آموزان استثنائي براي آموزش، نيازمند وسائل كمك آموزشي خاص، تجهيزات توانبخشي، معلمان و كادرآموزشي متخصص و فضاي آموزشي متناسب هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اينكه هزينه جابه‌جايي دانش‌آموزان استثنائي در مقايسه با دانش‌آموزان عادي بيش از 3 برابر است، گفت: يك دانش‌آموز اوتيسمي در یک مدرسه غیردولتی بايد سالانه حدود 6 ميليون تومان شهريه بپردازد حال آنكه اين هزينه تكافوي تمام هزينه‌هاي آموزش، تربيت و توانبخشي او را نمي‌كند.

وي يادآور شد كه در استان فارس 149 مدرسه غيردولتي و 10 مدرسه دولتي ويژه دانش‌آموزان استثنائي وجود دارد و به واسطه هزينه‌هاي سرانه بالا، دسترسي محدود و مشكلات مختلف، تمام دانش‌آموزان استثنائي امكان تحصيل را پيدا نمي‌كنند.

آذري گفت: با توجه به تمام مشكلات موجود، تعدادي از مسوولان آموزش و پرورش فارس و جمعي از خيران و اولياء دانش‌آموزان استثنائي، تصميم به راه‌اندازي يك تشكل غيردولتي تحت عنوان انجمن حمايت از دانش‌آموزان استثنائي گرفتند و بعد از يك‌سال تلاش مداوم، اين انجمن به ثبت رسیده و كار خود را آغاز كرده است.

مديركل آموزش و پرورش استان فارس  گفت: این انجمن زمینه حمایت از دانش آموزان استثنایی و استفاده از ظرفیت های مردمی برای حل مشکلات این عزیزان و خانواده های آنها را فراهم می کند

آذري با بيان اينكه انجمن ياد شده، كاملا غيردولتي است، گفت: با هدف كمك به تامين هزينه‌هاي تحصيل دانش‌آموزان استثنائي، 13 بهمن ماه و مراسمي نظير جشن عاطفه‌ها، تنها در استان فارس و ويژه كمك به دانش‌آموزان استثنائي برگزار خواهيم كرد.

مديركل آموزش و پرورش استان فارس  همراهي رسانه‌ها در آگاهي‌بخشي و همراه كردن مردم خصوصا خيرين براي ارتقاء توان مالي در آموزش دانش‌آموزان استثنائي را بسيار با اهميت خواهند و ابراز اميدواري كرد كه تمام ظرفيت رسانه‌اي در فارس با اين موضوع همراه شوند.

آذری از اصحاب رسانه خواست تا با اطلاع رسانی سازنده خود این انجمن را برای نیل به اهدافش کمک کنند

دراین نشست صمیمی جمعی از مدیران مسوول، سردبیران وخبرنگاران حاضر در جلسه نیز به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند

محمد مهدی جعفری زاده، مدیر مسوول روزنامه طلوع نسبت به استفاده از ظرفیت های این روزنامه و همکاری های دو سویه با انجمن حمایت از دانش آموزان استثنایی اعلام آمادگی کرد.

علی محمدپشوتن سردبیرخبرگزاری ایسنا ی استان نیز با بیان اینکه خبرنگار دردهای جامعه را به خوبی انعکاس میدهد با تاکید بر نقش رسانه ها ، آمادگی خود را در زمینه همکاری های دو جانبه اعلام کرد.

مدیر خبرگزاری فارس استان نیز با اذعان به اینکه رسانه ها قوه ی چهارم در سطح جهان هستند، لزوم آگاهی و اطلاع رسانی به مردم را حائز اهمیت دانست و گفت: جامعه ی ما نیاز به دانستن دارد

عزیزالله قهرمانی با اشاره به اینکه استان فارس از اولین استان هایی است که به مساله خیر و انجام کار خیر توجه ویژه ای دارد افزود : ما مطالبه گر حقوقی هستیم که جامعه وظیفه دارد آن را ادا کند و ثوابی بالاتر از این متصور نیست که دستی را به نیت خیر گرفت .

لیلااکبر زاده خبرنگار روزنامه افسانه نیز با ارائه پیشنهادی مبنی بر حضور خبرنگاران و عکاسان خبری در مدارس استثنایی و انجام گزارشات تصویری از این عزیزان بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم در این خصوص پای فشرد.

سیده نصرت شجاعی مدیرباشگاه خبرنگاران جوان صداوسیمای مرکز فارس نیز از اعلام آمادگی صداو سیمای استان نسبت به هر گونه همکاری با این انجمن خبرداد

خاطر نشان می شود، دراین نشست صمیمانه، علی عسکر جمشیدی معاون آموزش و پرورش استان ،رستم اکبری زاده و احمدرحیمی نژاد رییس و معاون اداره استثنایی استان  و مدیران مسوول روزنامه های سبحان، تماشا و شیراز نوین نیز حضور داشتند 

به اشتراک بگذارید :