18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۰:۳۹:۵۱
کد مطلب:  WTDu04U7
معاون تربیت بدنی وسلامت استان درکمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی :
کارگاه های آموزشی فرزندپروری برای 20هزارنفرازاولیادانش آموزان درحال برگزاری است

سومین جلسه کمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در محل سالن غدیر اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان، با حضور اعضای کمیته در رابطه با برنامه های پیشگیرانه ، اهتمام ملی به فرامین مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب های اجتماعی با عنایت به تفاهم نامه ملی وزارت آموزش وپرورش با وزارت کشور تشکیل شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،سومین جلسه کمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در محل سالن غدیر اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان با حضور اعضای کمیته در رابطه با برنامه های پیشگیرانه تشکیل شد .

در این جلسه ذبیح اله تاراسی معاون تربیت بدنی وسلامت استان با اشاره به اینکه در استان زنجان بیش از 2000 مدرسه وجود دارد گفت: لازم است با همت تمامی معاونت ها برنامه های منسجم وهمه گیر در مدارس در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم.

وی درراستای توانمند سازی اولیا دانش آموزان اظهار داشت:در حال حاضر برای 20هزار نفر از اولیا دانش آموزان در سطح استان کارگاه های آموزشی فرزند پروری برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورفتارهای پرخطر اجرا میگردد.

تاراسی در ادامه به اجرای طرح مدارس عاری از خطر در 120 آموزشگاه در سطح استان ، طرح مهارت های مقابله ای با رفتار های پرخطر در 165 مدرسه و طرح مدارس مراقب اجتماع محور در 683 آموزشگاه و طرح مراقبت از خود  در 418 کلاس درس و برگزاری کارگاه آموزش برای کارکنان  برای بیش از 2000 نفر  واجرای 15 پروژه مداخلات آموزشی روانی – اجتماعی برای دانش آموزان استان ، همچنین در بیش از 180 آموزشگاه نیز نمایشگاه سیار پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز، اشاره نمود.

عباس غیاثی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی استان نیز به لزوم هماهنگی وهمکاری تمامی اعضاء کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان در اجرای برنامه های پیشگیرانه ، اهتمام ملی به فرامین مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب های اجتماعی با عنایت  به تفاهم نامه ملی وزارت آموزش وپرورش با وزارت کشور تاکید نمود.

در ادامه حمیدبهبودی رئیس اداره مشاوره تحصیلی استان نیز گفت:با عنایت به اینکه مشاورین در مدارس دوره اول متوسطه سازماندهی شده اند ، لذا پیشنهاد می گردد در مدارس دوره دوم متوسطه نیز برنامه های پیشگیرانه بیشتری انجام پذیرد  و از ظرفیت مرکز خدمات روانشناختی ومشاوره اداره کل آموزش وپرورش نیز می توان در بحث مربوط به مداخلات روانی – اجتماعی دانش آموزان بهره کافی را برد.

منبع:اداره مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی

به اشتراک بگذارید :