20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۷:۱۶
کد مطلب:  LtJk4gPw
معاون دفترمرکزی انجمن اولیاء ومربیان وزارت آموزش وپرورش در شیراز خبر داد :
پیش بینی دوره های آموزش خانواده ویژه اولیاء دانش آموزان ورودی هرمقطع / تعامل با اولیای دانش آموزان ضامن موفقیت مدارس است

معاون دفترمرکزی انجمن اولیاء ومربیان وزارت آموزش وپرورش گفت: هرجائی که به انجمن اولیاء ومربیان توجه شودوتعامل بیشتری داشته باشنداداره مدارس موفق تراست .انجمن برای نظام تعلیم وتربیت کارمی کند و مسئولان انجمن مدافعان حقوق اولیاء هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس ،حسن حسینی در جمع مسئولان انجمن اولیاء ومربیان 24منطقه آموزش وپرورش فارس به میزبانی آموزش و پرورش  ناحیه 2 شیراز گفت: برای رسیدن به اهداف عالی نیاز به فعالیت و تعامل و همکاری بیشتری است و هرجائی که به انجمن اولیاء ومربیان توجه شده و تعامل بیشتری وجود داشته اداره مدارس موفق تر بوده است .

معاون دفترمرکزی انجمن اولیاء ومربیان وزارت آموزش وپرورش  گفت: انجمن اولیاء ومربیان برای نظام تعلیم و تربیت کار می کند و مسئولان این انجمن مدافعان حقوق اولیاء هستند و باکمک اولیاء است که می توان مدارس رابه نحو مطلوب تری اداره کرد.

وی با بیان اینکه" افرادی که در انجمن مشغول فعالیت هستند افرادی معتقد ، با ایمان و با انگیزه هستند" افزود:به دلیل تراکم دانش آموزی و به حدنصاب نرسیدن آمار، درخیلی ازاستان هاومناطق برای کارشناسان انجمن اولیاء و مربیان پست های ترکیبی درنظر گرفته شده است و تلاش ما این است تا با تعامل نسبت به  رفع  این مشکل  اقدام کنیم  .

حسینی با بیان اینکه جذب مدرس آموزش خانواده  ازدوسال پیش تاکنون صورت نگرفته  افزود: لازم است فرایند  جذب مدرس آموزش خانواده  براساس نیاز و درسطح استان انجام گیرد.

معاون دفترمرکزی انجمن اولیاء ومربیان وزارت آموزش وپرورش درمورد مشارکت های مردمی نیز اظهارکرد:مسئولیت ونظارت بر امرمشارکت ها برعهده دفتر انجمن اولیاء و مربیان  می باشد و باید از نحوه  و میزان مشارکت اولیا در  مدارس اطلاعاتی درست در دست باشد .

وی از راه اندازی  پرتال سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: از مقالاتی که در موضوع خانواده  تهیه می شود استقبال می کنیم و مقالات منتخب دریافتی نیز  پس از تایید کمیته داوری در مجله پیوند چاپ خواهند شد.

حسینی درادامه عنوان کرد: دوره های آموزش خانواده  ویژه اولیاء دانش آموزان ورودی هرمقطع پیش بینی شده است که دستورالعمل  آن نیز  به آموزش ابتدائی ارسال شده که با پی گیری این امرتمام اولیاء دانش آموزان مخاطب این طرح  ،برای هماهنگی بیشتر با برنامه آموزشی و پرورشی مدارس آموزش های لازم را خواهند دید.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز نیز در این گردهمایی گفت :کار انجمن اولیاء ومربیان متفاوت از سایر فعالیت های حوزه تعلیم و تربیت  است.

بهروز پرنیان گفت:انجمن اولیاء و مربیان دارای قداست است و کار در آن ازحلاوت خاصی برخورداراست چرا که این کار منشا خیر و اثر در آموزش و پرورش است .

رئیس اداره انجمن اولیاء ومربیان  آموزش و پرورش فارس نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد و اهداف و برنامه های این اداره گفت : لازمه دستیابی به اهداف  انجمن اولیاء و مربیان ، داشتن تعامل وهمکاری در سایه ایمان  و تعهد کامل است .

علی اصغر ثابت با تاکید بر لزوم استفاده از مجله پیوند در امر آموزش خانواده ها گفت: بسته های آموزشی جهت استفاده مدرسان و کارشناسان درآموزش خانواده نیز تهیه و  ارسال شده  است.

به اشتراک بگذارید :