20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۶:۲۰
کد مطلب:  VV3Kb2HM
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
نیروی انسانی متخصص مهمترين مولفه كيفيت بخشي در آموزش و پرورش است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: يكي از مهمترين مولفه های كيفيت بخشي در آموزش و پرورش بحث معلم و نيروي انساني متخصص است و برنامه تعالي مدیریت راهكاری است برای كيفيت بخشي به فعاليتهاي مدارس .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، دکتر ناصر قجري در جمع مديران مدارس مجري طرح تعالي و مشاورين برنامه ناظران تعالي مديريت در مناطق و شهرستانهاي استان فارس گفت: از مهمترين مقوله هاي كيفيت بخشي در آموزش و پرورش  بحث معلم و نيروي انساني متخصص است.

وی افزود: برنامه تعالي مدیریت يكي از راهكارهاي كيفيت بخشي به فعاليتهاي مدارس است و بايد با اجرای آن به سمتي حركت كنيد كه تغييرات مثبتي در بينش و دانش مدیران مدارس ايجاد شده باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود:یکی از مهمترین ماموریت های راهبردی آموزش وپرورش تقویت سرمایه اجتماعی و تربیت نیروی انسانی توانمند ،آینده محور ،امید آفرین و دارای خلاقیت و تدبیر است.

 قجری گفت: مدارس به عنوان کانون اصلی آموزش و پرورش بایستی قادر باشند با بکارگیری تفکر سازمان یاد گیرنده، گسترش تعمیق فرهنگ اخلاق و روابط انسانی زمینه های خلاقیت، پژوهش وکار آفرینی را برای تربیت دانش آموزان فراهم آورند.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش افزود: کیفیت مناسب مولفه ها و عناصر درون داد،فرایند و برون داد مدرسه لازومه تحقق اهداف پیش بینی در سند تحول بنیادین است.

قجری با اشاره به اهمیت موضوع ارتقاء کیفیت به عنوان کلیدی ترین راهبرد آموزش و پرورش در پیشانی عملکرد مدیران  مدارس گفت:اجرای  مدل تعالی مدیریت مدرسه که جهت گیری والهام از مدل های کیفیت سازمانی را در محور خود قرار داده است ،زمینه ساز ایجاد توانمندی های لازم در مدیران ،کارشناسان و کارکنان مدارس می باشد.

وی یادآور شد:این طرح به منظور آموزش مبانی و اصول مدیریت آموزشی ،مدیریت کیفیت جامع و برنامه ریزی راهبردی و استراتژیک و همچنین آگاهی و تسلط لازم و کافی نسبت به اهداف وفرایند اجرای این برنامه به اجرا در آمد.

رئيس اداره دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس نيز در اين خصوص گفت: اين طرح در راستاي اجراي سياستهاي كلان وزارت آموزش و پرورش مبني بر ارتقاء جايگاه مديريت واحدهاي آموزشي در تمامي مناطق آموزشي و پرورشي كشور به اجرا در آمده است .

عبدالرضا سرانجام گفت: اين دوره آموزشي ويژه مديران مدارس جديد مجري طرح تعالي مديريت و نمايندگان كارگروه مشاوره و نظارت برنامه در ادارات آموزش و پرورش نواحي مناطق و شهرستانها به مدت 16 ساعت و در دو روز در محل كانون فرهنگي و تربيتي حضرت زينب ناحيه 4 شيراز برگزار مي گردد.

سرانجام افزود : در استان فارس نيز تا كنون بالغ بر يك هزار واحد آموزشي در دوره هاي ابتدايي ، متوسطه اول، متوسطه دوم ، فني و حرفه اي و كاردانش مجري اين برنامه هستند.

به اشتراک بگذارید :