27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۱:۳۸:۱۱
کد مطلب:  AOgIyrUv
در بازدید معاون آموزش متوسطه استان از ورزقان توصیه شد;
آشنا سازی دانش آموزان و اولیا با رشته های مختلف در جهت هدایت تحصیلی

در سفر یک روزه معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی به ورزقان برآشنا سازی دانش آموزان و اولیا با رشته های مختلف تحصیلی در جهت هدایت تحصیلی تاکید شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ورزقان،عاشوراکرمی معاون آموزش متوسطه استان با معیت ملک زاده مدیر آموزش و پرورش منطقه به نیابت از مدیر کل آموزش و پرورش  جهت تجلیل از بازنشستگان منطقه در منزل همکار بازنشسته،عبداله حضرتی حضور یافته و با اهدا هدیه و لوح تقدیر مدیرکل، از زحمات سی ساله ایشان قدر دانی نمود.

همچنین در ادامه از مدارس متوسطه اوّل و متوسطه نظری (دورة دوّم ) و هنرستان های فنی وحرفه ای و کاردانش و پژوهشسرای دانش آموزی با هدف انتقال اطلاعات و تجارب به همکاران و ارائه راهنمایی های لازم جهت پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی بازدید بعمل آورد.

معاون آموزش متوسطه استان در این سفر با حضور در کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش ورزقان ضمن قدردانی از حرکت روبه جلو و تأمین منابع خارج از آموزش و پرورش ، پیگیری مشکلات آموزشی و رشته ای کردن دوره متوسطه، هدایت تحصیلی پایه نهمی ها و آشنا سازی دانش آموزان و اولیاء آنها با رشته های مختلف تحصیلی و آمایش رشته ای هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش ، ساماندهی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاههای آموزشی و دورس ، رشته ها و مدارس لازم التوجه و پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل،ایمنی مدارس مخصوصا ایمنی درفضاهای مجازی را تاکید نمود.

اکرمی، نگاه از زوایای مختلف به مسائل، تقویت نظام پیشنهاد دهی، توجه به میانبرهای یادگیری و آموزش روشهای صحیح مطالعه و یاد گیری به دانش آموزان را از دیگر عوامل بهبود وضعیت آموزشی برشمرد.

در ادامه جلسه، هریک از رؤسای ادارات به تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از بازدید و نتایج امتحانات نهایی خرداد ماه 95 – 94 مورد بررسی قرار داده و راهکارهای لازم ارائه شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :