18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۰:۵۵:۳۶
کد مطلب:  PTfrNS1b
معاون پژوهشی آموزش وپرورش استان زنجان:
135 مقاله به دبیرخانه کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه ارسال شد

محمودسیفی نیا،معاون پژوهش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش استان زنجان در کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گفت: در مجموع 135 مقاله به دبیرخانه کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان زنجان ارسال شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از فارس، محمود سیفی‌نیا  در کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان زنجان اظهار کرد: مراحل اجرایی کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از شهریور ماه آغاز شد.

همايش منطقه اي فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخواني از شهريور ماه 95 با محوريت فرهنگ کتاب و کتابخواني با فراخوان مقاله  تا 30 آبان 95 با همکاري اداره فرهنگي و هنري به مناسبت هفته کتاب و کتابخواني در بين 10 استان همجوار بصورت منطقه اي کلید خورده است.

وی با اشاره به موضوع کنفرانس منطقه‌ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با محتوای مطالعه و کتابخوانی عنوان کرد: کتابخوانی موضوعی مورد اهمیت است.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل‌ آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به نقش فرهنگیان در فرهنگسازی در بین نسل آینده اضافه کرد: همین موضوع اهمیت برگزاری این کنفرانس را دو چندان کرد.

سیفی‌نیا  با اشاره به اینکه پس از بررسی‌های کارشناسی همایش کتابخوانی در 12 محور برگزار شد، خاطر نشان کرد: فراخوان داده شده به نحوی بود که امکان حضور علاقه‌مندان از استان‌های همجوار نیز فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه آثار تا اواخر آذرماه به دبیرخانه همایش ارسال شد، اظهار کرد: در مجموع 135 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارائه شد.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل‌ آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه آثار به صورت الکترونیکی بود، ادامه داد: پس از جمع‌آوری آثار هیأت داوری تشکیل شد و طبق روال پس از ارزیابی‌ها تعدادی از آثار رد شد.

سیفی‌نیا با اشاره به اینکه 250 همکار فرهنگی اقدام به ارائه مقاله در این کنفرانس کرده‌اند، افزود: برخی از همکاران به صورت مشترک و برخی از همکاران چند عنوان مقاله ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع آثار دریافتی 100 مقاله قبول شده بود، خاطر نشان کرد: در نهایت 95 مقاله پذیرش شد.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل‌ آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه مهمترین محور این کنفرانس ارائه مقالات مطالعه و کتابخوانی و رویکرد جدید مطالعه به ویژه مطالعه دیجیتالی بوده است، عنوان کرد: قریب به 10 عنوان در این حوزه دریافت شده است.

سیفی‌نیا از استقبال خوب دانشجو معلمان پردیس‌ها از کنفرانس مذکور یاد کرد و افزود: این افراد بیش از هر محوری در بخش مطالعه دیجیتال شرکت داشتند.

به اشتراک بگذارید :