14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۰:۲۶:۱۱
کد مطلب:  DoENP3Wt
مدیر آموزش و پرورش قرچک در جلسه هم اندیشی نماینده آموزگاران و دبیران منطقه :
دانش آموزان اولیا و معلمان سه رکن مهم در آموزش و پرورش هستند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در جلسه هم اندیشی نماینده آموزگاران و دبیران 140واحد آموزشی قرچک گفت: سه رکن مهم در آموزش و پرورش، دانش آموزان،اولیا و معلمان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،  مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان  قرچک  در این جلسه گفت:  سه رکن  مهم در آموزش و پرورش  دانش آموزان،اولیا و معلمان هستند و این جلسه هم اندیشی  با شما آموزگاران و دبیران  در واقع هم اندیشی  با یکی از مهمترین رکن های مهم آموزش و پرورش است.

 

وی افزود: آموزش و پرورش از پایه های بنیادین و اساسی توسعه هر کشور و جامعه ای است و معلمان، نقش اصلی در پیشبرد فرهنگ اسلامی و حفظ دستاوردهای نظام را بر عهده دارند.

 

نیکبخت تصریح کرد: در آموزش و پرورش نقش نیروی انسانی مهم است و معلم از مهمترین عوامل موثر در رشد و توسعه کیفی و محتوایی تعلیم و تربیت به شمار می آید، زیرا تربیت انسان نتیجه یک جریان متقابل دو جانبه و حاصل عمل مربی و عکس العمل شاگرد است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک ادامه داد: با نفوذترین و محبوب ترین فردی که می تواند دانش آموزان  را یاری کند معلّم است به همین جهت دانش آموزان ، معلّم خود را بعنوان یک الگو و اسوه می پذیرند و از رفتار و گفتار و اخلاق خوب یا بد او سرمشق می گیرند و خود را با وی همسان و همانند می سازند.

این مقام مسئول در خاتمه  با اشاره به جایگاه شهدا درانقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: یاد شهدا یادآور وظایف معنوی ماست و انگیزه بیشتری به ما می دهد که به مسئولیت هایمان بیشتر توجه کنیم و پیرو راه شهدایی باشیم که جانشان را نثار انقلاب کرده اند و این امر وظیفه شناسی را در ما تقویت می کند.

 

 

به اشتراک بگذارید :