11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۰۹:۴۶:۲۵
کد مطلب:  Jp8SXPF0
وزير آموزش و پرورش در آيين توديع و معارفه رئيس مركز حراست:
تعامل فرهنگي با جامعه، اقتدار نظام را افزايش مي دهد

وزيرآموزش و پرورش در آيين توديع و معارفه رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش تعامل فرهنگي با جامعه را موجب افزايش اقتدار نظام دانست وگفت: نگاه امنيتي، اقتدار كشور را تضعيف مي كند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز فخر الدين دانش آشتياني درآيين توديع و معارفه رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، گفت: رويكرد خوب امنيتي در كشور باعث شده تا علي رغم ناامني هاي برون مرزي، شاهد آرامش و امنيت بالايي دركشور باشيم. 

وزيرآموزش و پرورش خاطرنشان كرد: پرورش نيروي انساني كه وظيفه خطيري است، برعهده آموزش و پرورش است و از آنجا كه انسان خليفه الله است در هر سن و سالي كه باشد بايد مورد تكريم قرار گيرد.

وي با طرح اين اعتقاد كه دانش آموزان نيز جانشين خداوند هستند، افزود: بايد به بهترين نحو با آنها تعامل شود، به اين معنا كه نبايد با آنها طوري برخورد كنيم كه تلقي كنند خيلي چيزها را نمي فهمند، نه تنها اين طور نيست بلكه گاه اوقات كودكان از بزرگترها بيشتر مي فهمند، زيرا رفتار آن ها از فطرت پاكشان نشأت مي گيرد.

وزيرآموزش و پرورش افزود: همواره بايد سه عنصر شرع، اخلاق و قانون را در رفتارهايمان در نظر بگيريم، زيرا خواسته يا ناخواسته الگوي كوچكترها هستيم، بنابراين بايد در مواجهه با افراد با صداقت برخورد كنيم.

دكتر دانش آشتياني تصريح كرد: در برخورد با مسائل نبايد ذهن خواني و براساس آن قضاوت كنيم بلكه بايد مسائل را كارشناسانه بررسي كنيم و باخوشرويي با افراد خاطي برخورد كنيم.

وي با اشاره به سيره پيامبرگرامي اسلام (صلوات ا... عليه) و ائمه اطهار (عليهم السلام) گفت: در آموزه هاي ديني، اين بزرگواران همواره در برخورد با خطا كار باعطوفت و مهرباني برخورد كرده اند و او را نه تنها از جامعه طرد نكرده اند،  بلكه با رفتار و كردار خوب خود او را جذب نموده اند.  

وزيرآموزش وپرورش با اشاره به عبارت آغازين نمازگفت: خداوند، سخن خود را با عطوفت، مهرباني و رحمت شروع مي كند، پيشوايان ما نيز چنين بوده اند، بنابراين بايد سياست جذب حداكثري و دفع حداقلي هميشه سرلوحه  كار قرار گيرد، زيرا انسان ها ممكن الخطا هستند و مي توان رفتار آنان را به سمت  نيكي‌ها هدايت كرد.

دكتر دانش آشتياني با تاكيد بر جذب حداكثري به عنوان مبناي كار تصريح كرد: نبايد با قضاوت هاي غلط و اتهام زدن  به اين و آن افراد را دفع كنيم زيرا افراد جامعه سرمايه انقلاب هستند و بايد جذب نظام و انقلاب شوند تا اقتدارنظام روز به روز افزون شود.

وزيرآموزش و پرورش مسئوليت حراست را به مراتب سنگين تر از ساير بخش ها توصيف كرد وادامه داد: اگر بخواهيم اين  انقلاب را كه با خون شهدا آبياري شده است، حفظ كنيم  نبايد با قضاوت هاي نابجا و پيش داوري هاي غلط افراد را كنار بگذاريم .

دكتر دانش‌آشتياني با تاكيد بر رعايت حقوق دانش آموزان در كلاس و بررسي كاستي هاي تحصيلي آنان توسط معلمان براي دستيابي به علت، خاطرنشان كرد: در مواجهه با افراد خطاكار قصد مچ گيري نداشته باشيم، بلكه هدفمان بررسي و مشاوره براي رفع مشكل باشد .

وي با اشاره به آيات كلام ا... مجيد و باز بودن راه بازگشت گناهگاران يادآور شد: افراد گناهكار اگر تفكر كنند و به اصل خويشتن خويش برگردند، گناهانشان بخشوده خواهد شد.

وزيرآموزش و پرورش اضافه كرد: هرچه رشد و تعالي افراد بيشتر باشد، اقتدار نظام جمهوري اسلامي افزايش مي يابد و اين  اقتدار همچون سپري، جلوي تهديدات  نظام را خواهد گرفت و الگويي براي سايركشورها خواهد بود.

گفتني است؛ دكتر دانش آشتياني در اين مراسم، حكم انتصاب محمد حسين كفراشي را به سمت رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش به وي اهدا و از زحمات 6 ماهه حميدرضا حوري تقدير كرد.

به اشتراک بگذارید :