18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۰۹:۱۸:۰۳
کد مطلب:  RuN4zQPD
مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
فرهنگیان و معلمان به عنوان گروه های مرجع و تاثیر گذار در جامعه می باشند

مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در جلسه عفاف و حجاب گفت: رعایت عفاف و حجاب عامل موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،حسینعلی بنار مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان گفت:فرهنگیان و معلمان به عنوان گروه های مرجع و تاثیر گذار در جامعه می باشند که در شکل گیری رفتار اجتماعی دانش آموزان و آحاد جامعه تاثیر گذار هستند.

وی افزود:گسترش رسانه و شبکه های اجتماعی،آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد و رعایت عفاف و حجاب عامل موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و این مهم ریشه در دین و فرهنگ ما دارد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ادامه داد: ما به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم فرهنگ عفاف و حجاب را در خود نهادینه کرده وهم  به عنوان یک شهروندی که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم آن را ترویج دهیم.

بنار تصریح کرد : عفت و بحث حجاب به پوشش ظاهری خلاصه نمی شود و این امر الهی باید در زندگی، رفتار،کردارو گفتار با مردم نمود پیدا کند وآموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه پیشرو در پیشبرد و نهادینه کردن عفاف و حجاب نقش اساسی را بر عهده دارد.

این مقام مسئول ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب را  نیاز ضروری نسل جوان دانست و گفت: آموزش و پرورش به دلیل رسالت سازمانی و گسترده حوزه فعالیت و داشتن دانش آموزان در سنین مختلف،نقش حیاتی را ایفا می کند.

 

به اشتراک بگذارید :