20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۱۲:۰۹:۵۷
کد مطلب:  anRkQbF5
برگزاری دوره آموزشی مهارت تاب آوری ویژه بانوان فرهنگی خود سرپرست آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر لزوم حضور و فعالیت همکاران فرهنگی در سازمان های مردم نهاد و NGO ها همانند موسسه تدبیر فرهنگیان گفت:در زندگی اجتماعی، انسانها هم تاثیر گذار هستند و هم تاثیر پذیر و حضور در فعالیت های اجتماعی موجب تعامل و کنش متقابل و رفع مشکلات آنها می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در دوره  آموزشی مهارت تاب آوری ویژه بانوان خود سرپرست ، سرپرستان خانواده و اعضای موسسه تدبیر فرهنگیان شاغل در  ناحیه 3 آموزش و پرورش شیراز  گفت: راه حل بسیاری از مشکلات اجتماعی در دنیای کنونی  توسط موسسات خود جوش و مردمی در قالت سازمان های مردم نهاد مقدور است .

وی با اشاره به فعالیت های موسسه تدبیر فرهنگیان و خدمات ارزنده آن گفت: زمان برای انجام کار های فردی و انفرادی سپری شده و  ایجاد یک موسسه مردم نهاد همچون موسسه تدبیر فرهنگیان در درون آموزش و پرورش با هدف انجام کارهای سازمانی  در قالب فعالیت های جمعی و گروهی بوده.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود:سازمان های مردم نهاد در کشور های  توسعه یافته نقش ویژه ای در  پیشرفت آنها  دارند و در جامعه ما نیز  با فعال سازی اینگونه  سازمان های مردمی و واگذاری کار ها به افراد جامعه می تواند از بروز بسیاری از  مشکلات اجتماعی جلوگیری کند.

آذری با تاکید بر غنای فرهنگی کشورمان گفت : لازم است با مطالعه سایر فرهنگ های موجود در جوامع بشری ، واقعیات ها را در نظر گرفته و از نقاط قوت آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به فعالیت های جمعی دین اسلام همچون حضور در نماز جماعت، حج، جهاد و سایر فعالیت های اجتماعی گفت: تعالیم دینی و قرآن تاکید بر قبول مسوولیت اجتماعی  و انجام فعالیت های جمعی دارد، چراکه اسلام به دنبال  ایجاد جامعه سالم است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: در جامعه سالم انسان های احساس مسوولیت اجتماعی می کنند و موسسه تدبیر فرهنگیان نیز با هدف ایجاد خرد جمعی و رفع مشکلات  اجتماعی بنا نهاده شده است.

وی با تاکید بر لزوم حضور و فعالیت همکاران فرهنگی در سازمان های مردم نهاد و NGO ها همانند موسسه تدبیر فرهنگیان گفت:در زندگی اجتماعی، انسانها هم تاثیر گذار هستند  و هم تاثیر پذیر و حضور در فعالیت های اجتماعی  موجب تعامل و  کنش متقابل و رفع مشکلات  آنها می شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه شیراز نیز گفت: مثبت اندیشی و نگاه خوب به زندگی بسیار تاثیر گذار است  چرا که  تفکر ما در گفتار و در نهایت بر کردار ما اثر می گذارد .

فرهاد اسماعیلی با اشاره به کلام امام علی (ع) در نهج البلاغه گفت: تاکید آن حضرت بر این است که افکار در گفتار و گفتار نیز در رفتار ما تاثیر گذاشته و اینگونه است که رفتار ما شخصیت  ما را ایجاد نموده   و سرنوشت را تغییر می دهد.

وی با بیان اینکه در دین مبین اسلام نیت از عمل مهمتر است گفت: باید مراقب افکار خود باشیم  چرا که سرنوشت ما به افکارمان بستگی دارد و آینده  نه مقصد ،بلکه جایی است که خود می سازیم.

گفتنی  دوره آموزی تاب آوری  با همکاری مشترک موسسه تدبیر فرهنگیان  و کارشناسی امور بانوان اداره کل ،با حضور نزدیک به 400 تن از بانوان فرهنگی سرپرست خانواده ناحیه 3 آموزش و پرورش شیراز برگزار گردید.  

به اشتراک بگذارید :