16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۵:۰۰:۲۶
کد مطلب:  XQnQylAl
مشاور وزیر در امور مناطق کمتر توسعه یافته در جواد آباد:
با نیروی ایمان و ایثار و اخلاص،آموزش و پرورش دچار افت نخواهد شد

کارگروه بررسی طرح و برنامه اداره آموزش و پرورش منطقه جوادآباد با حضور دکتر حجازی مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور مناطق کمتر توسعه یافته و دانش آموزان محروم و یداله شهباز بیگی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با مدیر،اعضا شورای معاونین و مسئولین مقاطع تحصیلی اداره آموزش و پرورش جوادآباد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش جوادآباد، عباس کیوانلو، مدیر آموزش و پرورش جوادآباد ضمن تشکر از توجه ویژه و حضور دکتر حجازی در منطقه جوادآباد ، ازعملکرد معاونت های مختلف در گزارشی گفت: با سعی و اهتمام معاونت آموزشی،اداره آموزش و پرورش جوادآباد رتبه سوم ساماندهی نیروی انسانی رادر بین مناطق 21گانه در سال جدید تحصیلی کسب نموده است.

وی همچنین در تشریح برنامه ها و طرح های مختلف که به شکل مطلوب به انجام رسیده است، افزود: اجرای پروژه مهر و کسب رتبه برتر استانی، برگزاری المپیادهای با نشاط درون مدرسه ای، بزرگداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران منتخب فرهنگی در سطح منطقه و استانی، بزرگداشت هفته سوادآموزی و تجلیل از آموزشیاران و فراگیران برگزیده، برگزاری محفل انس با قرآن در هفته بزرگداشت قرآن و عترت و تجلیل از 120 تن از دانش آموزان و قاریان برگزیده در مسابقات قرآنی از جمله برنامه های موفق اجرا شده در سال جدید تحصیلی است که با همت و اهتمام همه همکاران اداری و فرهنگی منطقه آموزش و پرورش جوادآباد محقق شده است.

کیوانلو در ادامه ضمن اشاره به تخصیص تعداد زیاد نیروی سرباز معلم به منطقه جوادآباد ادامه داد: 13درصد از معلمان منطقه شامل سربازان موظف خدمت در آموزش و پرورش می باشند که با توجه به نداشتن تجربه تدریس و سپری نکردن دوره های آموزشی، خواستار کاهش این تعداد و اختصاص نیروی کارآمد به منطقه در سال آینده شد.

در ادامه این نشست دکتر حجازی مشاور وزیر ضمن ابراز خرسندی از حضور در منطقه جوادآباد و جمع همکاران اداری، در سخنانی اظهار داشت: با وجود تمام مسائل و مشکلات موجود در مناطق کمتر توسعه یافته نظیر جوادآباد، با نیروی ایمان و ایثار و اخلاص که از ویژگی های بارز معلمان عزیز است،و با حفظ روحیه جهادی و از خودگذشتگی همانند 8 سال دفاع مقدس، مقوله آموزش و پرورش دچار افت نخواهد شد و مصداق آن را وجود بالاترین شاخص ها در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی،پژوهشی، تحصیلی و اجتماعی در بین فرهنگیان و خانواده های آنان و دانش آموزان دانست.

همچنین در ادامه این بازدید حجازی و شهبازبیگی ضمن حضور در آموزشگاه ابتدائی دخترانه شهید دیالمه روستای محمدآباد، در گفت و شنودی صمیمی با مدیر و آموزگاران از نزدیک با مشکلات این آموزشگاه آشنا شدند.

الیکائی، مدیر آموزشگاه شهید دیالمه ضمن خوشامدگویی در سخنانی گفت: مشکل اصلی این آموزشگاه با وجود 135دانش آموز عدم اختصاص معاون اجرائی و آموزشی میباشد که تمام این وظایف، بر عهده شخص مدیر است و خواستار کمک در رفع این مشکل شد.

دکتر حجازی با ابراز خشنودی از فرصت حضور در جمع آموزگاران پر تلاش این آموزشگاه و ابلاغ سلام وزیر محترم آموزش و پرورش اظهار داشت: انگیزه و همت و سعی همه ی شما همکاران عزیز در غلبه بر سختی ها و مشکلات ستودنی است.

این مقام مسئول افزود:موارد مطرح شده را  پیگیری و از طریق اداره منطقه به اطلاع همکاران محترم می رساند.

به اشتراک بگذارید :