8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۳:۳۵:۴۱
کد مطلب:  IGC9MJiF
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
کار گزینش انتخاب افراد صالح و توانمند برای نظام تعلیم و تربیت است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر فردی که شایسته نیست وارد چرخه آموزش و پرورش شود می تواند به روح و روان دانش آموزان آسیب برساند و کار گزینش انتخاب افراد صالح و توانمند برای نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع  رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در جمع اعضای هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش فارس و به مناسبت سالروز تاسیس گزینش گفت:گزینش در آموزش و پرورش یک اصل می باشد و  از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، چرا که کار ما به دانش آموزان به عنوان  یک امانت الهی ارتباط دارد .   

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه"توجه به  آموزه های دینی و قرآن  مانع بروز بسیاری از مشکلات در سطح جامعه خواهد بود "افزود: در زندگی اجتماعی باید منافع اجتماعی را در نظر گرفت و منافع شخصی را در اولویت قرار نداد .

وی گفت: خردگرایی در زندگی اجتماعی موجب می شود تا  منافع جامعه را بر منافع شخصی اولویت  داده و اینگونه است که زمینه رشد جامعه فراهم می شود.

آذری با بیان اینکه دین اسلام  بر توجه به منافع  اجتماعی  تاکید نموده  افزود: باید فرهنگ توجه به منافع ملی را در سطح جامعه گسترش داد و در گزینش باید به منافع نظام اسلامی توجه کرد تا بسیاری از مشکلات ما نیز رفع شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: اگر فردی که شایسته نیست  وارد چرخه آموزش و پرورش شود می تواند به روح و روان دانش آموزان آسیب برساند و کار گزینش انتخاب افراد صالح و توانمند برای نظام تعلیم و تربیت است.

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: چشم انداز برنامه کاری هسته گزینش اجرای قانون ، اهمیت به آموزش ، قضاوت درست و دقت ، صحت و سرعت در انجام امور می باشد.

حسین عباسی توجه به واقعیت ها ، ایجاد فرصت دوباره برای افرد تحت گزینش و همچنین پرهیز از گمانه زنی ، شک  ، اشفاگری و حفظ آبروی افراد را از اولویت های کاری حوزه کاری خود عنوان کرد.

وی برقرار رفتار سازنده و موثر با مراجعین را موجب تغییر نگرش این افراد به گزینش دانست و گفت:تلاش ما این است تا با کیفیت بخشی به فعالیت ها و برگزاری جلسات قطبی و هم افزایی درون سازمانی در راستای رفع مشکلات موجود  قدم برداریم.

به اشتراک بگذارید :