11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  kCn0OzHg
فرماندار پیشوا:
عملکرد واحد سوادآموزی پیشوا بیش از حجم ابلاغی است

فرماندار شهرستان پیشوا عملکرد واحد سوادآموزی این شهرستان را مثبت ارزیابی کرده و گفت: اقدامات صورت گرفته در بسیاری از شاخص ها بیش از حجم ابلاغی بوده است و این نشان از عملکرد بسیار خوب نهضت سوادآموزی این منطقه برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای توسعه آموزش و سوادآموزی است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدکرم محمدی، فرماندار پیشوا در نشست شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی شهرستان پیشوا اظهار داشت: تشكيل این شورا در راستاي اجراي برنامه عملي و پيگيري سياست ها و مصوبات شوراي پشتيباني استان تهران در زمينه سواد آموزي و حصول راهکارهای اجرایی برای ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان است.

 وی گفت: بیسوادی با بسیاری از آسیب های اجتماعی ارتباط نزدیکی دارد و کاهش آن در جامعه از بروز ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی جلوگیری می کند.

 محمدی همچنین به وجود بی سوادان افغان در شهرستان پیشوا اشاره کرده و گفت: این شهرستان پذیرای حجم بالایی از اتباع بیگانه است که درصد زیادی از این اتباع بی سواد هستند.

این مقام مسئول افزود: از آنجا که اعتبارات آموزشی بر اساس سرانه های جمعیت ایرانی لحاظ می شود، کمیساریای عالی امور پناهندگان و اداره کل اتباع و امور خارجی استان تهران با نگاه ویژه به شهرستان پیشوا می توانند در جهت ساخت مدرسه و ایجاد فضاهای آموزشی ویژه اتباع نقش با اهمیتی را ایفا کنند.

 فرماندار پیشوا به دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر سوادآموزی و آموزش اتباع خارجی اشاره کرده و گفت: کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران نمی تواند نسبت به سوادآموزی اتباع بیگانه بی تفاوت باشد و آن را جزو برنامه های خود قرار داده است.

محمدی در پایان بر افزایش سطح سواد در روستاها و همچنین همکاری ادارات با نهضت سواد آموزی برای پیشبرد اهداف تعریف شده و مدنظر آن تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :