18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۹:۰۰:۳۶
کد مطلب:  SbCuXHaA
مدیر آموزش و پرورش پیشوا در نشست ستاد پشتیبانی سواد آموزی:
توجه به آموزش اولیای بیسواد باید یکی از اولویت های مهم در آموزش و پرورش باشد

نشست ستاد پشتیبانی سواد آموزی پیشوا با حضور معاون مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مسئولین شهرستانی در اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پیشوا نشست ستاد پشتیبانی نهضت سواد آموزی این شهرستان با حضور سعید شهریاری معاون  سواد آموزی، دکتر احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حجت الاسلام رحمتی نیا امام جمعه، مهندس محمدی فرماندار، رحیم جهانی مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان پیشوا در اداره آموزش و پرورش پیشوا برگزار شد.

رحیم جهانی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی ایجاد نسلی خلاق را نیازمند داشتن اولیایی با سواد دانسته و گفت: با توجه به تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، توجه به آموزش اولیای بیسواد باید یکی از اولویت های مهم در آموزش و پرورش باشد.

مدیر آموزش و پرورش پیشوا با اشاره به مهاجر پذیری این شهرستان تصریح کرد: درصد بیسوادی از 81 به 91 درصد رسیده که با توجه به مهاجرپذیری ومشکلات بوجود آمده که جامعه آموزشی منطقه را مورد تهدید قرار داده است این آمار بدست آمده است.

رحیم جهانی با اشاره به مشکلات نهضت سواد آموزی در شهرستان خاطر نشان کرد: نداشتن فضای آموزشی و آمار دقیق بیسوادی و عدم دسترسی به اطلاعات دقیق افراد مهاجر و محدودیت ثبت نام آموزش دهنده ها و تامین اعتبار برای تاسیس مرکز و همچنین حق الزحمه عوامل اجرایی از مشکلاتی است که نهضت سواد آموزی با آن روبرو است.

به اشتراک بگذارید :