17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۸:۵۸:۳۶
کد مطلب:  ErHMuegz
مدیر کل آموزش و پرورش تهران،
نقش مهم خیرین در ساخت فضای آموزشی درتهران

مدیر کل آموزش و پرورش تهران،

نقش مهم خیرین در ساخت فضای آموزشی درتهران

مدیر کل آموزش و پرورش تهران،

مدیر کل آموزش و پرورش تهران، رعایت نشدن قانون شوراهای آموزش و پرورش را عاملی در بحران شدید کمبود فضای آموزشی تهران دانست.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ،علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات منطقه 22 تهران ساخت و سازهای صورت گرفته و تاثیر گذاری آن بر فضای آموزشی بوده است، عنوان کرد: بیش از40 دستگاه و تعاونی در این منطقه اقدام به ساخت وساز کرده که تا قریب به دوسال آینده نیاز به مکان آموزشی در این مناطق به شدت احساس می شود.

وی ادامه داد: ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش به فضای آموزشی اختصاص دارد که در منطقه یادشده این قانون مغفول مانده است.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: اکنون نگرانی جدی برای بحران کمبود شدید فضای آموزشی در این منطقه وجود داشته که برای حل این مشکل قریب به 120 فضا نیاز داریم.

کمرئی با اشاره به اینکه این تعداد فضای موجب تناسب میان واحدهای آموزشی ومسکونی در این منطقه می شود، اظهار داشت: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

وی از تشکیل کارگروهی با فرمانداری و هماهنگی با شهرداری خبر داد و افزود: این امر برای شناسایی فضاهایی با کاربری آموزشی بوده همچنین کسانی که اقدام به ساخت و ساز مدرسه می کنند باید نسبت به این امر متعهد شوند. 

مدیر کل آموزش و پرورش تهران گفت: اقدامات آموزش و پرورش، استاندار و فرماندار در امر توجه به رعایت تامین فضای آموزشی، نگرانی ها برای بحران طی 2 سال آینده را برطرف می کند.

کمرئی با بیان اینکه بناهای قدیمی با قدمت بیش از 40 سال از دیگرمشکلات ساماندهی فضای آموزشی شهر تهران محسوب می شود، یاداور شد: برای رفع این مشکل به تامین اعتبار نیاز بوده که نقش خیرین در این زمینه تاثیر بسزایی دارد.

به اشتراک بگذارید :