18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۸:۳۵:۵۲
کد مطلب:  UoVwlRcw
در رأس هیئتی متشکل از دست اندرکاران آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
معاون سوادآموزی اداره کل آ»وزش و پرورش شهرستان های استان تهران با خانواده شهدا در ری دیدار کرد

سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با همراهی محمد اسدنژاد، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و كارشناسان شاهد اداره كل و فرمانده بسيج فرهنگيان با خانواده های شهیدان فرهنگي، قايمي راد و سيد عباس سيد، دیدار کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری، در این دیدار ها، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن عرض ارادت به خانواده های شهیدان، قايمي راد، و سيد عباس سيد، به صحبت ها و درددل های ایشان گوش فرا دادند و در جهت رفع پاره ای از مشکلات آنها، قول مساعدت و پیگیری دادند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر به خانواده های شهیدان، قايمي راد و سيد عباس سيد، از این عزیزان تجلیل شد.

خاطر نشان می شود:  شهید قاسم قائمی راد، دیماه سال 1371  در مناطق جنگی به شدت مجروح شده و در بیمارستان جانبازان به شهادت رسیدند. این شهید گرانقدر در فرازی از وصیت نامه خود، می گوید: به اتفاق شاگردان مدرسه و فرزندم به جبهه آمدم تا ثابت کنم که یک معلم فقط در حرف نباید فرزند و شاگردش را هدایت کند بلکه در عمل هم باید ثابت کند. 

اما شهید سید عباس سید، از فرهنگیان انقلابی است که در سال 1360 توسط منافقین در محل میدان شوش تهران ترور شدند.

سید عباس که در یک خانواده فرهنگی رشد یافته، در فرازی از وصیت نامه اش سفارش می کند : خدا را هیچگاه فراموش نکنید، بندگی خدا را کنید و به غیر خدا تکیه نکنید؛ نماز اول وقت بخوانید و در انجام واجبات کوشا باشید.

به اشتراک بگذارید :