13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۵:۲۳:۳۷
کد مطلب:  5l7UT7RG
كمرئي در اولين جلسه كارگروه آسيب­هاي اجتماعي محيط­هاي دانش­آموزي گفت:
تأكيد بر همكاري و همفكري ساير دستگاه­ها در خصوص پيشگيري از آسيب­هاي اجتماعي

كمرئي در اولين جلسه كارگروه آسيب­هاي اجتماعي محيط­هاي دانش­آموزي گفت:

تأكيد بر همكاري و همفكري ساير دستگاه­ها در خصوص پيشگيري از آسيب­هاي اجتماعي

كمرئي در اولين جلسه كارگروه آسيب­هاي اجتماعي محيط­هاي دانش­آموزي گفت:

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ،با عنايت به ابلاغ استانداري تهران مبني بر تشكيل كارگروه آسيب­هاي اجتماعي محيط­هاي دانش­آموزي بر اساس طرح تقسيم كار ملي كنترل و كاهش آسيب­هاي اجتماعي با مسئوليت اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران، اولين جلسه كارگروه با حضور نمايندگان دستگاه­هاي عضو از جمله اداره كل آموزش و پرورش شهرستان­هاي تهران، كميته امداد امام خميني (ره) استان تهران، شهرداري تهران، بنياد شهيد استان تهران، بهزيستي استان تهران، سازمان تبليغات اسلامي استان تهران، شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران، اداره كل ورزش و جوانان استان تهران و  با حضور كمرئي مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران و ساير مسئولين اداره كل برگزار گرديد.

در اين جلسه مديركل آموزش و پرورش شهرتهران باتأكيد براهميت موضوع لزوم همكاري و همفكري ساير دستگاه­ها در خصوص پيشگيري از آسيب­هاي اجتماعي در محيط­هاي دانش آموزي ، گفت: اين موضوع يكي از اولويت­هاي اصلي آموزش و پرورش بوده و با توجه به آن، فعاليت­هاي خاصي را در اين زمينه تدارك ديده است، كه نيازمند حمايت همه دستگاه­هاي استاني است.

كمرئي اظهار داشت: موضوع آسيبهاي اجتماعي و آموزش و پرورش دغدغه اي همگاني است و به علت سني كه دانش آموزان در آن قرار دارند اين موضوع داراي اهميت بيشتري است.

وي افزود: تدوين سند پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي در آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان يكي از برنامه هاي اصلي آموزش و پرورش شهر تهران است كه در اين زمينه مشاركت ساير دستگاه­هاي اجرايي و همكار از درجه اهميت بالايي برخوردار است.

در ادامه جلسه محمدي معاون تربيت بدني و سلامت، منوچهري رئيس اداره مراقبت در برابر آسيب­هاي اجتماعي آموزش و پرورش شهر تهران و رحيم معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش شهرستان­هاي تهران با اشاره به گروه­هاي مخاطب سه گانه در آموزش و پرورش شامل دانش­آموزان فرهنگيان و والدين و اسناد بالادستي اقدامي در اين حوزه،  گزارشي كاملي از اقدامات و فعاليت­هاي انجام شده در راستاي پيشگيري از آسيب­هاي اجتماعي آموزش و پرورش،در قالب محورهاي چهارگانه "برنامه هاي پايه و توسعه گرا"،"پيشگيري رشدمدار"،"نهضت فرهنگي پيشگيري" و "نظام مراقب اجتماعي دانش آموزان" ارائه نمودند.

همچنين جلسه نمايندگان دستگاه­هاي شركت كننده در جلسه ديدگاه­هاي خود را در زمينه كاهش اثرات آسيب­هاي اجتماعي در محيط­هاي دانش آموزي و همكاري با آموزش و پرورش ارائه نمودند.

در پايان جلسه مقرر گرديد جلسه آتي با هماهنگي استانداري تهران و ارائه ديدگاه­هاي دستگاه­ها در خصوص برنامه­هاي آموزش و پرورش تشكيل گردد.

 

به اشتراک بگذارید :