13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۵:۲۰:۳۹
کد مطلب:  wuigDu3z
به مناسبت گراميداشت هفته گزينش
ديدار و تكريم خانواده هاي معزز شهداي فرهنگي(هسته گزينش)

به مناسبت گراميداشت هفته گزينش

ديدار و تكريم خانواده هاي معزز شهداي فرهنگي(هسته گزينش)

به مناسبت گراميداشت هفته گزينش

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ،به مناسبت گراميداشت هفته گزينش و در راستاي طرح سپاس (ديدار و تكريم خانواده هاي معزز شهداي فرهنگي)؛ ميرسعيد قاضي، رئيس اداره امور شاهد و ايثارگران، به نمايندگي ازطرف مديركل محترم آموزش و پرورش شهرتهران با والدين گرامي معلم شهيد اصغر كاظمي كه از كارشناسان هسته گزينش اداره آموزش و پرورش منطقه 10 تهران بودند، ديدار صميمانه اي داشتند.

بخشي از زندگينامه شهيد:  معلم شهيد اصغر كاظمي دانشجوی دانشگاه تربیت معلم و شاغل درهسته گزینش آموزش و پرورش منطقه 10 تهران بود.  ازسال آخر دبیرستان عازم جبهه هاي نبرد حق بر باطل شد و درآنجا نیز مانند تحصیل فعال بود. سال 1362 در منطقه عملیاتی غرب به همراه عده ی زیادی از همرزمانش به اسارت  گروهك کوموله  در آمد و بعد از خلع سلاح شدن، شب را در غاری اقامت می کنند. درنیمه های شب، شهيد كاظمي کوموله ای که نگهبان آنان بود را خلع سلاح  نمود و  سپس فرار کرده وخودش را به نیرو های خودی می رساند. سرانجام  اين معلم فداكار پس از چند بار مجروح  شدن در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل، در منطقه  عملياتي فکه به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه شهید: خوشا به حال آنان که با نیتی پاک این دنیای فانی را ترک کردند. روی لباس من زیارت عاشورا را بنویسید و چهل نفر از دوستان و آشنایان آن را امضاء کنند و شهادت دهند، ایشان بچه مسلمان بوده است تا شاید خداوند عنایتی فرماید و ما را از دوستداران خودش قرار دهد.

لازم به ذكر است كه اداره امور شاهد و ايثارگران در راستاي طرح سپاس ازمورخه 1/7/95 لغايت 11/10/95،  30 ديدار با خانواده معزز شهداي فرهنگي مناطق 19 گانه شهر تهران داشته اند.

 

به اشتراک بگذارید :