20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۴:۳۸:۳۲
کد مطلب:  Ehqb2bfo
رئیس اداره پشتیبانی و خدمات آموزش و پرورش فارس خبر داد:
لازمه حمایت از تولید کنندگان داخلی اجرای حسابداری تعهدی است

رئیس اداره پشتیبانی و خدمات آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به اهميت دريافت مالياتهاي مستقيم و نقش مهمي كه براي آن تعريف شده و لزوم حمایت از تولید کنندگان داخلی ، اجرای حسابداری تعهدی و ثبت خرید در سامانه ستاد آموزش و پرورش الزامی است.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، محمد زارع دوره آموزشي توجيهي  سامانه  تداركات الكترونيكي دولت( ستاد) ويژه مسئولان كارپردازي و كارشناسان پشتيباني ادارات آموزش و پرورش استان  گفت: سامانه ستاد يكي از مهمترين برنامه هايي است كه بايد در برنامه ششم اجرايي گردد و شامل خريدهاي جزئي و متوسط و  همچنين مزايده و مناقصه است که در ادارات آموزش و پرورش استان فارس برگزار می گردد.

زارع افزود: بر اساس دستور العمل مالي ادارات خريدهاي دو ميليون تومان به بالا بايد از طريق اين سامانه انجام پذيرد و ادارات بايد از شيوه هاي سنتي گذشته به سوي يك فرايند سيستمي در خريد، با هدف اجرايي شدن حسابداري تعهدي گام بردارند .

وي با بیان اینکه " این طرح در 3 فاز اجرا می شود "گفت: فاز اول اين طرح که شامل سامانه خريد جزيي و متوسط مي باشد از سال 1390 شروع شده ، در فاز دوم كه از سال 1392 آغاز شده سامانه مزايده الكترونيكي راه اندازي شده و در فاز سوم نيز كه در همين سال شروع شده سامانه مناقصه الكترونيكي راه اندازي شده است.

زارع با اشاره به اينكه  شفاف سازي روند خريدهاو ساير امور پشتيباني و تداركاتي مثل مزايده ها و مناقصه ها ، كنترل سيستماتيك مقررات و كاهش هزينه ها و زمان سيكل معاملات از جمله اهداف راه اندازي اين سامانه  هستند گفت:اين سامانه برگرفته از تجربيات كشورهاي كره جنوبي ، هند و ايتاليا مي باشد كه بر اساس قوانين و مقررات كشورمان بهينه سازي و تغييراتي در آن صورت گرفته و تدوين شده است.

رئيس ادارت تداركات و كارپردازي آموزش و پرورش فارس افزود: در برنامه ششم ديده شده كه تمام ادارات بايد خريد هاي خود را از طريق اين سامانه انجام دهند و از سال 96 هم فرايند خدمات دهي نيز بايد از اين طريق صورت پذيرد.

وي گفت:  سامانه یاد شده مزايا و معايبي نيز دارد كه از جمله مزاياي آن مي توان به ايجاد شفافيت در انجام معاملات و ثبت فرايند خريد و تقويت و حمايت از كالاهاي ساخت داخل اشاره نمود .

وي در پايان با تاكيد بر اينكه اجرايي شدن اين سامانه جزء الزامات قانوني در سال 95 مي باشد گفت: امروزه با توجه به اهميت  دريافت مالياتهاي مستقيم  و نقش مهمي كه براي آن تعريف شده است اين امر جزو اولين گام ها در ثبت اين سامانه است  و تمامي ادارات بايد خريدهاي خود را از اين طريق انجام دهند .

گفتني است در بخش هايي از اين گردهمايي مسئولان و كارشناسان حوزه خدمات و كارپردازي ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستانهاي استان فارس پيرامون مسائل مرتبط با اين حوزه با كارشناسان و مسئولان حوزه معاونت توسعه مديريت و پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش فارس به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

به اشتراک بگذارید :