20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۴:۳۴:۲۵
کد مطلب:  ZpIRToRo
معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش فارس خبر داد :
رشد 4 برابری در آمدهاي اختصاصي آموزش و پرورش فارس

با تلاش ها و برنامه ريزي هايي كه در استان صورت گرفت در آمدهاي اختصاصي آموزش و پرورش استان نسبت به سالهاي گذشته 4 برابر شده است كه اميدواريم بتوانيم باز هم در اين زمينه توفيقاتي را كسب نماييم .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، غلامعلي حق شناس در جمع مسئولات پشتيباني و تداركات ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس گفت: كار آموزش و پرورش كاري بسيار سخت و دشوار است و تمامي كساني كه از صدر تا ذيل آن فعاليت مي نمايند ناچار به تحمل فشارها و مشكلات بسياري هستند كه جاي قدرداني دارد.

مهندس حق شناس در تشريح اين شرايط سخت گفت: دشواري كار در آموزش و پرورش ناشي از شرايط خاص اقشاري است كه با آنها سرو كار داريم چرا كه كار با  فرهنگيان و دانش آموزان نيازمند نوع خاصي از برخورد و داشتن نگاهي متفاوت و ويژه است .

وي افزود: مسئوليت پشتيباني از فعاليتهاي آموزش و پرورش در همه زمينه ها بر عهده شماست و هر سيستمي كه در نظر بگيريم از بالا به پايين است اما در آموزش و پرورش اين روند برعكس است و اين دانش آموز است كه محور اصلي تصميم گيري ها و فعاليتهاي آموزشي و پرورشي است و به همين دليل ساختار آموزش و پرورش از پايين به سمت بالا طراحي شده است.

حق شناس با تاكيد بر اينكه ساختار آموزش و پرورش به خاطر وجود دانش آموزان است كه شكل گرفته است، گفت: تمامي كارها و برنامه ريزي هاي ما در آموزش و پرورش در جهت خدمت رساني به دانش آموزان است و مدير مدرسه، رئيس و كارشناسان ادارات  همه و همه مسئوليت دارند تا همه امكانات و شرايط را براي تعليم و تربيت دانش آموزان فراهم نمايند .

وي با اشاره به اينكه ما خدمتگزار دانش آموز و معلم هستيم  گفت: نوع نگاه ها فرق مي كند و اينگونه نيست كه اگر در ادارات كاري را براي مدير يا معلمي كه به ما مراجعه مي كند انجام دهيم منتي بر سر آنان داشته باشيم چرا كه ما وظيفه خود را با اين كار انجام داده ايم.

وي يادآور شد: اگر از اين دريچه به كارها نگاه كنيم قطعا در نوع رفتارها و نگرش هايمان اين تغيير ايجاد مي گردد كه وظيفه ما خدمت رساني به دانش آموز ان، مدارس و فرهنگيان است و از بابت آن هيچگونه منتي بر سر آنان نداريم لذا بايد همه تلاشمان را بگذاريم تا شرايط لازم را در محيط آموزشي و پرورشي مدارس براي انجام تعليم و تربيت درست فرزندان اين مرز و بوم به نحوي شايسته انجام پذيرد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش فارس با بيان اينكه ما در شرايط مالي خاصي قرار گرفته ايم كه تنها مختص به آموزش و پرورش هم نيست؛ گفت: اما اين شرايط به علت گستردگي و وجود تعداد زياد پرسنل در آموزش و پرورش  قاعدتا  موجب شده تا مسائل و مشكلات آن نيز بيشتر شود و از سوي ديگر چون در ارتباط با دانش آموزان و فرهنگيان هستيم اين مشكلات  بيشتر نمود پيدا مي كند.

وي با يادآوري  اينكه شرايط رو به بهبودي است گفت: مشكلاتي كه طي چندين سال گذشته به وجود آمده يكشبه برطرف نمي شود لذا بايد با تدبير و عقلانيت و برنامه ريزي مناسب و با همدلي و تعامل بيشتربراي رفع اين مشكلات گام برداريم.

مهندس حق شناس همچنين با اشاره به اينكه بيش از 95 درصد اعتبارات آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و مزايا مي شود گفت:  در چنين وضعيتي اگر در آمدهاي اختصاصي نبود ما به شدت دچار مشكل مي شديم  لذا در همين راستا با  تلاش ها و برنامه ريزي هايي كه در استان صورت گرفت در آمدهاي اختصاصي آموزش و پرورش استان نسبت به سالهاي گذشته 4 برابر شده است كه اميدواريم بتوانيم باز هم در اين زمينه توفيقاتي را كسب نماييم .

اين مقام مسئول در آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به اينكه با تدبير دولت محترم امسال اعتبارات خوبي وارد آموزش و پرورش شد، گفت:  اين امر موجب گرديد تا بخش زيادي از مشكلاتمان خصوصا در پرداخت مطالبات فرهنگيان برطرف شود و اميدواريم كه باز هم شاهد اين اتفاقات خوشايند باشيم.

وي در پايان با اشاره به بحث اسناد خزانه اسلامي و اجراي حسابداري تعهدي، گفت: در انجام فرايندهاي مالي، تداركاتي و پشتيباني  مواردي هستند كه ما ناگزير به انجام آن هستيم؛ كه ممكن است در اجراي آنها دچار مشكلاتي شويم، اما اين مشكلات را مي توان با سعي و تلاش و داشتن يك برنامه ريزي منسجم و مطابق با قوانين و مقررات برطرف نمود.

به اشتراک بگذارید :