20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۳:۵۷:۲۵
کد مطلب:  CqnwiTnV
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در دیدار با نماینده مقام معظم رهبری در فارس خبرداد:
کسب رتبه اول فارس در جذب بی سوادان به کلاس های سواد آموزی برای سومین سال پیاپی در کشور

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:در حوزه سواد آموزی و در سه سال اخیر، با فعالیت های انجام شده در استان ، با توجه به اینکه حلقه های اطلاعاتی کاملی در زمینه ثبت اطلاعات بی سوادان و سواد آموزان وجود دارد ، استان فارس موفق به کسب رتبه اول در کشور شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،حمید رضا آذری در دیدار با نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز  به  مناسبت هفته سواد آموزی ، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد  حوزه سواد آموزی فارس گفت:در نظام جمهوری اسلامی  و توسط مسئولین توجه ویژه ای به امر سواد آموزی وجود دارد .

آذری گفت:در حوزه سواد آموزی  و در سه سال اخیر،  با فعالیت های انجام شده در استان ، با توجه به اینکه حلقه های اطلاعاتی کاملی در زمینه ثبت اطلاعات بی سوادان و سواد آموزان  وجود دارد  ، استان فارس موفق به کسب رتبه اول در کشور شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  افزود: هم اکنون وضعیت سواد آموزی مطلوبتر شده و برای دستیابی به نتایج بهتر نیازمند نظارت  بیشتر هستیم.

آذری گفت: با اجرای طرح هایی همچون راه اندازی مراکز محلی یادگیری ، برون سپاری فعالیت ها  و پرداخت هزینه به آموزش دهندگان  ،موفقیت هایی خوبی به دست آمده  است.

وی با اشاره به برگزاری یادمان شهدای سواد آموزی فارس در هفته سواد آموزی گفت: در این مراسم از خانواده 28 شهید سواد آموزی استان که در بمباران کلاس سواد آموزی در شیراز و جبهه های جنگ به شهادت رسیده بودند  تقدیر شد.

وی با بیان اینکه" آموزش و پرورش تلاش می کند تا به مسائل و مشکلات جانبازان و خانواده شهدای حوزه تعلیم و تربیت رسیدگی کند" افزود:در مراسمی دیگر نیز از 63 جانباز قطع نخاعی و قطع عضو آموزش و پرورش فارس تقدیر شد و مسائل و مشکلات آنها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

معاون سواد آموزی فارس نیز در این دیدار با اشاره به  موفقیت های سواد آموزی استان گفت: همه این توفیقات حاصل تلاش و همکاری همه مسئولین در سطح استان  می باشد .

عیسی ملک پور گفت: موفقیت فارس در کسب عنوان نخست کشوری در سه سال گذشته حاصل همدلی و همکاری  اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی  و در راس همه آنها  نماینده مقام معظم رهبری  در فارس و امام جمعه محترم شیراز و همچنین  ائمه جمعه  شهرستان ها و مناطق فارس به عنوان اعضای تاثیر گذار این شورا بوده است.

وی تاکید کرد: کار سواد آموزی تنها آموزش خواند و نوشتن نیست و هدف ما آموزش قرآن  به سواد آموزان و حرکت در مسیر فرهنگ اسلامی است.

ملک پور گفت: سواد آموزی توانسته با جذب بیش از 5 هزار آموزش دهنده غیر رسمی ، زمینه اشتغال برای آنها را فراهم نماید .

به اشتراک بگذارید :