20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۳:۰۱:۱۷
کد مطلب:  pn02yEK5
نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با مدیران آموزش وپرورش استان:
تاکید برتلاش همه جانبه مسوولین برای ریشه کنی بی سوادی در فارس

نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز گفت:با برنامه ریزی دقیق و هماهنگی بین همه مسئولین، باید کاری کرد تا در استان فارس به عنوان استان ادب و فرهنگ و مرکز زبان کشور هیچ بی سواد و فرد لازم التعلیمی باقی نماند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،حضرت آیت اله ایمانی در دیدار مدیر کل و جمعی از معاونین و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش فارس به مناسبت هفته سواد آموزی گفت: امر سواد آموزی در استان فارس با خون شهدا  در هم آمیخته شده و شاید جای دیگری  نداشته باشیم که کلاس درس نهضت سواد آموزی مورد هجوم دشمن قرار گرفته باشد و افرادی در حال فراگیری علم و سواد  به فیض شهادت  نائل شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز گفت: یکی از عواملی که به عنوان پشتوانه موفقیت استان فارس مطرح است خون پاک شهدایی است که در حال تحصیل علم به فیض شهادت نائل شدند.

آیت اله ایمانی  گفت: مسئله سواد آموزی سنّت دیر پای نبوی است  که از آن بزرگوار برای ما به ارمغان مانده و هر قدمی در این راه تأسّی به پیامبر بزرگوار اسلام است که در روزهای اولیه تاسیس حکومت اسلامی در مدینه  به مساله سواد آموزی توجه داشتند.

وی افزود: اینکه امام راحل (ره) نیز به این امر توجه پیدا می کنند در حقیقت اقتدا به رسول مکرم اسلام است و این میراث رسول گرامی اسلام برای ما  افتخار است.

امام جمعه شیراز همچنین گفت: در عرصه میدان جنگ و مبارزه با دشمن  که همه فعالیت های ما  اعم از اقتصادی ، سیاسی  و اجتماعی متأثر از آن بود ، کلاس های آموزشی پشت میدان جنگ برقرار می شد  و دانش آموزان و معلمانی که در جبهه حضور داشتن در زمان فراغت کلاس درس را در پشت جبهه دنبال می کردند که نشان از دیدگاه اسلام به امر آموزش و تربیت افراد و با سواد کردن آحاد جامعه است.

آیت اله ایمانی تاکید کرد:امید است با یاری خدای متعال و اجرای برنامه های متنوع وزارت آموزش و پرورش همانند برون سپاری و سایر فعالیت ها، بازمانده از تحصیل نداشته باشیم و افرادی که نیازمند تحصیل هستند  را نیز آموزش داده  تا بتوانیم جشن پایان بی سوادی در استان فارس را برگزار کنیم.

وی با اشاره به برگزاری یادمان شهدای سواد آموزی در شیراز و تقدیر از این اقدام گفت:انتظار این است که مجموعه سواد آموزی بتواند  با طی کردن مراحل کمال به سمت پیشرفت حرکت کند.

امام جمعه شیراز گفت: اگر بتوان  بازماندگان از تحصیل را حمایت کرد و از توسعه آن در آینده جلوگیری کرد، می توان با آموزش افراد باقی مانده از سواد  ، آنها را تا کسب  مدارک عالی پیش برد.

وی خواندن و نوشتن را نقطه شروع فراگیری عنوان کرد و افزود: این شروع آموزش برای سواد آموزان است و می توانند با تلاش و کوشش به مدارج عالی نیز دست یابند.

به اشتراک بگذارید :