20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۱:۲۴:۵۲
کد مطلب:  aFWEnOyy
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن دانش آموزان فارس در فروردین 96

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: مرحله استانی مسابقات قرآن دانش آموزان فارس در هفته آخر فروردین 96 برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد نظری در جلسه شورای قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش فارس با اعلام این خبرگفت: مسابقات قرآن مرحله استان در هفته آخر فروردین ماه سال آینده برگزار می گردد و در این مسابقات دانش آموزان منتخب نواحی ، شهرستان های و مناطق مختلف فارس با هم به رقابت می پردازند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اهمیت آموزش قرآن در مقطع ابتدایی  گفت: لازم است با انجام تحقیقات علمی  و بررسی دقیق در درس قرآن و هدیه های آسمانی دوره ابتدایی ،ضمن تعیین اهداف این دروس ، نسبت به توانمندسازی معلمان در ین زمینه نیز اقدام شود.

وی بر لزوم  برگزاری دوره آموزشی نماز ویژه مدیران وآموزگاران پایه سوم ابتدایی در سراسر استان تاکید کرد.  نظری همچنین گفت: نرم افزار قرآنی تلفن همراه ویژه آموزش قرآن کتب درسی در مقطع ابتدایی  تهیه شده که به زودی از این برنامه رونمایی خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در بخش از سخنان خود نیز با تاکید بر اهمیت تربیتی برگزاری نماز جماعت در مدارس  افزود:حضور همکاران اداره کل در نماز جماعت نواحی چهارگانه شیراز می تواند  موجب تقویت امر نماز در مدارس شود.

رئيس اداره قرآن ،نماز و عترت آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: در مسابقات قرآن مرحله استانی ، دانش آموزان منتخب شهرستان ها و مناطق در  رشته‌های قرائت، حفظ، تفسیر، احکام، نهج‌البلاغه، اذان، مداحی، صحیفه سجادیه و انشای نماز با هم به رقابت می پردازند.

حسینعلی معزی افزود: بر اساس سهمیه اختصاصی در مرحله استانی این مسابقات ، مناطق ،نواحی و شهرستانها مجازند در پایه ورشته های یاد شده  به شرط کسب حداقل  هفتاد درصد نمره ،یک نفر را به استان معرفی نمایند.

به اشتراک بگذارید :